Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła od miasta teren, na którym chce wybudować nowoczesną halę przemysłową. To szansa na nowe miejsca pracy.

Podpisany 25 listopada akt notarialny dotyczy sprzedaży czterech działek położonych na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Wośnikach. Łączna ich powierzchnia to 5,2 ha. Teren został sprzedany ponad 3,8 mln złotych.

Prezydent Radosław Witkowski podkreśla, że najważniejszy jest  tu cel, jaki przyświeca transakcji.

– Agencja Rozwoju Przemysłu, która jest partnerem Radomskiej Strefy Gospodarczej zamierza w tym miejscu przygotować infrastrukturę dla inwestorów. Chodzi przede wszystkim o budowę nowoczesnej hali produkcyjnej pod potrzeby firm chcących prowadzić tu swoją działalność. Będzie to dla nich znaczące ułatwienie. Szacujemy, że w efekcie powstanie około 180 nowych miejsc pracy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Budowa hali produkcyjnej na Wośnikach to nie pierwszy efekt współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która zarządza także specjalną strefą ekonomiczną. Obecnie buduje m.in. halę produkcyjną  dla Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii, która już w styczniu ma zostać oddana do użytku.

- Wszystkie te działania to wypełnienie zobowiązań ARP zawartych w liście intencyjnym, który podpisaliśmy na początku roku. Dotyczył on wspierania rozwoju gospodarczego Radomia, a cel jest tu oczywisty i wielokrotnie mówiłem o nim w trakcie kampanii. Zależy nam na przyciągnięciu inwestorów i tworzeniu nowych miejsc pracy – podkreśla prezydent.