Ponad 4 mln zł otrzymało miasto Piekary Śląskie na uzbrojenie 13,38 ha terenów inwestycyjnych znajdujących się w w rejonie ul. Podmiejskiej, DW 911 i
ul. Pod Lipami. Łączny koszt projektu wynosi 6 mln zł.


Miasto pozyskało pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w ramach projektu "Przygotowanie infrastruktury umożliwiającej lokowanie i prowadzenie działalności gospodarczej na terenie zdegradowanym i poprzemysłowym w Piekarach Śląskich". Projekt polega na kompleksowym przygotowaniu terenów inwestycyjnych w rejonie ul. Podmiejskiej, DW 911 i ul. Pod Lipami w Piekarach Śląskich by nadać im nowe funkcje gospodarcze. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 4 202 060 zł będzie można tam wybudować sieć kanalizacji deszczowej oraz wybudować drogę dzięki czemu zostanie uzbrojonych 13,38 ha terenów inwestycyjnych.

- Inwestycja pozwoli w niedalekiej przyszłości przyciągnąć do naszego miasta kolejnych inwestorów, którzy przyczynią się do rozwoju gospodarczego Piekar Śląskich. To pozwoli też utworzyć kolejne miejsca pracy, a przede wszystkim poprawić wizerunek zdegradowanej części miasta, która znajduje się zaledwie kilometr od centrum - mówi Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Jednym z elementów projektu, na który miasto pozyskało pieniądze, będzie również promocja inwestycyjna uzbrojonego obszaru. Łączny koszt całej inwestycji będzie wynosić 6 088 500 zł. Inwestycja ma być zrealizowana do końca przyszłego roku.