Olivia Point i Olivia Tower będą drugim i trzecim z siedmiu biurowców powstających w ramach projektu Olivia Business Center w Gdańsku. Pierwsi najemcy wprowadzą się w styczniu. 

Firma TPS, odpowiadająca za organizację procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację centrum, mówi o dobrym przyjęciu inwestycji.

- Zainteresowanie kompleksem jest tak duże, że już rozpoczęto projektowanie budynków numer V i VI, których nazwy i koncepcje za kilka miesięcy pokażemy publicznie - mówi Maciej Kotarski z TPS.

Prace nad czwartym budynkiem mają zostać ukończone w pierwszym kwartale 2014 roku. Budowa zajmie od 15 do 16 miesięcy.

- Kluczem do naszego sukcesu jest odpowiednie przygotowanie prac, ale także dobra współpraca z władzami samorządowymi - ocenia Maciej Grabski, inwestor. - Zresztą pamiętajmy, że trójmiejski, czy pomorski rynek pracy też jest bardzo obiecujący dla inwestorów.

Region Trójmieścia jest przez wielu nazywany polską „dolina krzemową”. Ostatni raport PAIiIZu wskazuje na wyjątkowe niedoinwestowanie tego tego regionu, zwłaszcza w branżach informatycznej i hi-tech.

Olivia Business Center docelowo zajmie 3,5. ha Powstanie 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej (w tym 12 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej), z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Najniższy budynek będzie miał 7 kondygnacji, a najwyższy 14. Projekt architektoniczny Olivia Business Centre opracowało renomowane biuro architektoniczne Konior&Partners. Inwestorem Olivia Business Centre jest Maciej Grabski, współtwórca Wirtualnej Polski.