Warszawa to idealne miasto dla biznesowych inwestycji

  • 8 grudnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Warszawa (fot. UM Warszawa)

Warszawa to ponad 6 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowych, a kolejne 360 tys. w budowie, 220 tys. studentów, a do tego wysoka jakość życia, mnóstwo zieleni raz bogata oferta kulturalna i rozrywkowa. O tym wszystkim mówi opublikowany właśnie raport „Warsaw Your Place to Invest 2021” oraz spot „Warsaw Your Place to: invest, study, live”.

– Warszawa to miasto otwarte i przyjazne. Rynek biurowy w stolicy staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów, warszawiacy to bardzo dobrzy pracownicy, a Warszawa jest liderem wśród miast, które cieszą się największym zainteresowaniem – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Szeroki wachlarz najwyższej jakości nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych, ale przede wszystkim wysoka jakość życia – to nasze atuty – podkreśla Trzaskowki. 

Warszawa – smart city oraz lider regionu

Stolica od lat utrzymuje swoją pozycję miasta atrakcyjnego dla globalnych biznesów, a nowo powstające warszawskie biura wyróżniają się nowoczesnością na skalę europejską. „Warszawa jest dynamicznym ośrodkiem biznesowym oraz niekwestionowanym liderem regionalnym pod względem rozwoju gospodarczego i dojrzałości rynku biurowego” - tak opisują ją eksperci w raporcie „Warsaw Your Place to Invest 2021”.

Ta anglojęzyczna publikacja jest poświęcona przede wszystkim rynkowi nieruchomości: biurowych, handlowych, magazynowych i mieszkaniowych. Mówi też o zaletach inwestycyjnych Warszawy. Stolica oferuje 6 100 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. A kolejne 360 000 metrów kwadratowych jest w budowie.

W publikacji zebrano również informacje o bogatej ofercie kulturalnej i rozrywkowej, nowoczesnej i przyjaznej środowisku komunikacji miejskiej czy sieci rowerowej o łącznej długości 686 km. O wyjątkowym charakterze miasta stanowi również jego zielony charakter i wysoka jakość życia. Blisko 40 proc. powierzchni stolicy stanowi zieleń, w tym unikalne na skalę europejską obszary naturalne wzdłuż przecinającej miasto rzeki Wisły.

Według raportu to również w Warszawie pracodawcy mogą liczyć na dostęp do szerokiej kadry wykwalifikowanych pracowników. Stołeczna pula talentów to blisko 220 000 studentów rocznie. Po tym względem wyróżniamy się nie tylko w kraju, ale też na tle innych miast Europy Środkowo-Wschodniej.

Publikacja powstała dzięki współpracy miasta stołecznego Warszawy oraz agencji: BNP Paribas Real Estate, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, Randstad i Savills.

Zobacz raport >>>

Warszawa stawia na biznes

Dla m.st. Warszawy rozwój gospodarczy i wspieranie przedsiębiorczości to jedne z kluczowych obszarów, którymi w strukturze Urzędu zajmuje się Biuro Rozwoju Gospodarczego. Zadania biura to m.in. realizacja gospodarczych celów Strategii #Warszawa2030 – przyciąganie talentów, rozwój innowacji, ulepszanie warunków prowadzenia biznesu w stolicy czy wsparcie inwestora.

Miasto zapewnia funkcjonowanie stworzonych przez siebie miejskich centrów biznesu – Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Centrum Kreatywności Targowa. Oferują one różne usługi i ofertę merytoryczną zarówno dla firm sektora MŚP jak i innowacyjnych startupów.

Ponadto Warszawa dwa razy w roku jest obecna na międzynarodowych targach inwestycyjnych – MIPIM w Cannes i EXPO REAL w Monachium prezentując swój potencjał inwestycyjny.  

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów