W duńskiej prasie od począku roku pojawiają się artykuły oskarżające Polskę o kradzież miejsc pracy. Przoduje w tym największy magazyn związków zawodowych.

"Fagbladet 3F", czyli pismo duńskich związków zawodowych, rozpoczął negatywną kampanię przeciwko Polsce. W kilkunastu opublikowanych artykułach można spotkać się z opinią, że Polska wykorzystuje unijne dofinansowanie, aby skusić duńskich przedsiębiorców do przenoszenia inwestycji do naszego kraju. Krytykowane są również takie zachęty dla inwestorów jak zwolnienia podatkowe na terenie SSE, czy rządowe granty.

Polska prowadzi działania w duńskiej sferze publicznej. Jednocześnie przedstawiciele Ambasady RP w Kopenhadze przyznają, że działania duńskich związków zawodowych działają częściowo na naszą korzyść. "PB" cytuje Jacka Wójcikowskiego, I radcę w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji w Ambasadzie RP: "Paradoksalnie taka negatywna kampania działa jak reklama, dzięki temu odnotowujemy obecnie zwiększone zainteresowanie duńskich firm polskimi specjalnymi strefami ekonomicznymi".
 

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".