- W styczniu 2013 r. miną dwa lata od chwili, kiedy członkowie rządu, przedstawiciele samorządów i innych instytucji publicznych podpisali Porozumienie w sprawie Platformy współpracy w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego. W tym czasie liczba członków Platformy PPP uległa zwiększeniu z 28 do 65 podmiotów publicznych - podkreślił wiceminister Zdziebło.
Wiceminister dodał, że do sierpnia zawarto w Polsce blisko 30 umów typu PPP, a łączna wartość wszystkich aktualnie ważnych kontraktów PPP, to ok. 560 mln zł.
- To wciąż zbyt mało, choćby w porównaniu do krajów Europy Zachodniej.
W ramach Platformy PPP wspierane są m.in. takie projekty jak: Budowa spalarni w Poznaniu, Szpital Powiatowy w Żywcu, Przebudowa drogi gminnej w Dąbrowie Górniczej, Budowa Sądu rejonowego w Nowym Sączu – to pierwszy projekt PPP w Polsce wdrażany przez administrację centralną.
Jak zaznaczył Robert Kałuża, dyrektor Departamentu Przygotowania Projektów Indywidualnych, rok 2012 przyniósł bardzo korzystne dla PPP propozycje zmian w prawie UE. W projekcie Rozporządzenia Ogólnego na nową perspektywę finansową 2014–2020, Rada Unii Europejskiej przyjęła odrębne zapisy, dotyczące PPP, którym przyznano prymat nad przepisami o charakterze ogólnym.
Wiceminister Zdziebło poinformował również uczestników spotkania o uruchomieniu angielskiej wersji strony internetowej Platformy PPP.