Model PPP jest narzędziem komplementarnym wobec środków pochodzących z funduszy europejskich.  W Polsce znaczenie PPP rozwija się powoli, z uwagi na wiele czynników hamujących wzrost znaczenia tego typu projektów. Głównymi przeszkodami są niska świadomość i niewystarczająca wiedza na temat partnerstwa oraz brak standaryzacji procedur.

Poważnym problemem z perspektywy sektora prywatnego jest również niechęć instytucji finansowych do zaangażowania się w finansowanie projektów PPP. Największy udział w jego rozwoju mają jednostki samorządu terytorialnego szczebla lokalnego ogłaszające przetargi PPP, takie jak gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie, powiaty oraz miasta na prawach powiatu. Liczba zainicjowanych przedsięwzięć znacząca jest również w przypadku podmiotów leczniczych, uczelni wyższych oraz spółek komunalnych .

Zapraszamy Państwa na konferencję z cyklu Liderzy Innowacyjności  pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. Wydarzenie odbędzie się 28 września 2016 roku w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów przy ul. Powstańców Warszawy 1 w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Pani Jolanta Czudak-Kiersz, były dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, specjalizująca się w promowaniu krajowych inwestycji ekologicznych i światowych technologii w dziedzinie ochrony środowiska. Obecnie wydawca artykułów promujących inwestycje ekologiczne w "Pulsie Biznesu", "Życiu Warszawy", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Prawnej" oraz "Dzienniku", od 2009 roku związana z "Dziennikiem-Gazetą Prawną".

W spotkaniu wezmą udział:

dr Ewaryst Kowalczyk - doktor nauk prawnych, ekspert z zakresu finansów publicznych w instytucjach publicznych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Uniwersytetu Zielonogórskiego, trener biznesu. Doradca zamawiających i wykonawców z zakresu Prawa zamówień publicznych, konsultant instytucji i beneficjentów środków UE.

dr hab. prof. UŚ Michał Kania - pełnomocnik Rektora ds. współpracy w ramach partnerstwa publiczno –prywatnego, kierownik studiów podyplomowych Partnerstwo Publiczno –Prywatne na WPiA. Autor ponad 60 publikacji nt. PPP, zamówień publicznych i koncesji w tym w wiodących czasopismach zagranicznych. Twórca pierwszej w Polsce monografii nt. Umowy o partnerstwie publiczno –prywatnym. Temat prelekcji: „Warunki rozwoju inwestycji PPP w Polsce”.

dr Katarzyna Sobiech Grabka – adiunkt Kierownik studiów podyplomowych „Przygotowanie i Zarządzanie Projektami Partnerstwa Publiczno-Prywatnego”. Aktualnie zajmuję się kwestią odpowiedzialności międzypokoleniowej za projekty PPP oraz możliwością zmodyfikowania rachunku efektywności projektów PPP o ten element.
 
dr Piotr Bogdanowicz - adiunkt w Katedrze Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca prawa Unii Europejskiej na aplikacji adwokackiej oraz legislacyjnej. Temat prelekcji: „Ramy prawne partnerstwa publiczno-prywatnego w Unii Europejskiej”.

dr Rafał Cieślak- radca prawny, wspólnik w kancelarii doradztwa gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz. Doktor nauk prawnych, adiunkt w Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w zagadnieniach partnerstwa publiczno-prywatnego, zamówieniach publicznych, finansach samorządu terytorialnego i realizacji inwestycji z udziałem środków europejskich. Jest ekspertem rekomendowanym w zakresie PPP i infrastruktury w międzynarodowym rankingu prawniczym „Chambers Europe”. Autor licznych publikacji związanych z tematyką funkcjonowania sektora publicznego. Temat prelekcji: „Dialog konkurencyjny jako optymalny tryb wyboru partnera prywatnego w modelu PPP”.

Szczegóły wydarzenia>>>

Karolina Gientka
Organizator Konferencji
Liderzy Innowacyjności
Tel:725 473 906