Instytut Partnerstwa Publiczno – Prywatnego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego organizują konferencję poświęconą praktycznym aspektom realizacji projektów ppp w zakresie termomodernizacji, rewitalizacji, efektywności energetycznej, infrastruktury sportowej oraz budowy i modernizacji dróg lokalnych. 
 
Konferencja odbędzie się 13 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku. Wydarzenie jest adresowane do przedstawicieli sektora publicznego, samorządowców oraz osób odpowiedzialnych za realizację projektów ppp. Celem sympozjum jest zmiana spojrzenia na poruszaną problematykę, która do tej pory była dyskutowana głównie od strony merytorycznej.
 
Na spotkaniu zaprezentowane oraz omówione zostaną najistotniejsze kwestie związane z praktyką wdrażania przedsięwzięć typu ppp w wymienionych sektorach. Wszystkie prelekcje będą zawierały case study, zaś uczestnicy będą mieli okazję do zadania pytań ekspertom oraz wymiany dotychczasowych spostrzeżeń i doświadczeń.
 
Konferencję otworzą: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczyć będzie współpracy i relacji pomiędzy podmiotami prywatnymi i publicznymi. Druga część kręgiem tematycznym będzie obejmować case study.
 
Prelekcję pn. „Ppp jako efektywne narzędzie zarządzania zadaniami publicznymi” przedstawi Bartosz Korbus, dyrektor ds. rozwoju i strategii w Instytucie Partnerstwa Publiczno – Prywatnego. Formę współpracy i etapy realizacji projektu dotyczącego rewitalizacji dworca w Sopocie zaprezentują: Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent miasta Sopotu oraz Adam Meszczyński i Dariusz Bracik, specjaliści zajmujący się projektem ze strony Bałtyckiej Grupy Inwestycyjnej. W pierwszej części konferencji zostanie również poruszony temat funduszy ELENA oraz możliwości wykorzystania środków w ramach inicjatywy JESSICA, która stanowi peryferyjne źródło finansowania w ppp.
 
Drugą część spotkania rozpocznie Marek Tobiacelli, dyrektor działu efektywności energetycznej Siemens Polska, który omówi przykłady realizacji projektów termomodernizacyjnych w ppp. Igor Kowalczyk, ICT project manager, wskaże sposoby wykonywania zadań publicznych przez podmioty prywatne z branży ICT ramach umowy ppp . Michał Misterski, dyrektor ds. rozwoju rynku i ppp, zaprezentuje, z jakich rozwiązań mogą skorzystać samorządy w kontekście inwestycji związanych z rozwojem dróg lokalnych. Gerard Dębski, adwokat i wspólnik w kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy przedstawi, jak za pomocą projektów ppp związanych ze sportem, rekreacją i turystyką zwiększyć szanse samorządów na efektywną promocję.

Rejestracja i szczegółowe informacje na stronie Instytutu PPP. Serwis Tereny Inwestycyjne Info jest patronem medialnym wydarzenia.