Do postępowania zgłosiło się 9 podmiotów, w tym kilka notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wśród nich są: Energopol-Południe, Pol-Aqua i Budimex Autostrada A1 oraz Strabag-Projekt, Eurovia Polska, FCB 29, Mota-Engil Central Europe i WHD, a także konsorcjum Bunte Polska i Johann Bunte Bauunternehmung.
- Obecnie jesteśmy na etapie sprawdzania ofert pod względem formalnym. Kiedy zakończymy oceny przystąpimy do ich analizy merytorycznej i wyłonienia 5 partnerów, których zaprosimy do dalszego etapu postępowania – podsumowuje Henryk Zaguła, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej i dodaje: - Zgodnie z przyjętym harmonogramem latem tego roku chcielibyśmy podpisać umowę z wykonawcą i przystąpić do realizacji.
Wartość tej inwestycji może wynieść do 200 mln zł i pozwoli na udostępnienie największego terenu inwestycyjnego w południowej Polsce oraz połączenie go z pobliskim Euroterminalem w Sławkowie i lotniskiem w Pyrzowicach.
- Mamy już gotowe oferty tych terenów przygotowane dla klientów i w ciągu kilku miesięcy będą one mogły zostać zagospodarowane. Statystycznie, na obszarze liczącym 100 hektarów, mogłoby powstać ponad 6 tysięcy miejsc pracy – ocenia Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która swoim obszarem obejmuje część terenów w Tucznawie.