Atrakcyjne, uzbrojone tereny inwestycyjne przy S5. Niska cena 79 PLN 1/m2

  • 23 stycznia 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

Atrakcyjne, uzbrojone tereny inwestycyjne przy S5. Niska cena 79 PLN 1/m2

Gmina Czempiń zaprasza inwestorów, firmy poszukujące gruntów do zapoznania się z ofertą inwestycyjną sprzedaży działek w bliskim sąsiedztwie drogi ekspresowej S5 – niespełna 3 km do węzła Czempiń na trasie Poznań - Wrocław, w odległości 30 km od Poznania, 40 km od Leszna i 140 km od Wrocławia. 

Dogodna lokalizacja i atrakcyjne zapisy planu zagospodarowania, a także potencjał lokalnego rynku pracy to najważniejsze atuty, którymi gmina przyciąga inwestorów.


Nieruchomości gruntowe, które oferuje Gmina Czempiń to niezabudowane działki o numerach 80/5, i 80/4, położone są w Głuchowie, powiat Kościan, województwo wielkopolskie, przy ulicy Kościańskiej – dawna droga krajowa nr 5 (trasa Poznań- Wrocław).

Dojazd do nieruchomości bezpośredni od strony dawnej drogi krajowej nr 5. Nieruchomość usytuowana jest w bliskim sąsiedztwie drogi ekspresowej S5, oddalonej o niecałe 3 km i autostrady A2, oddalonej o 25 km. Nieruchomości usytuowane są na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dużym udogodnieniem dla przyszłych inwestorów jest uzbrojenie terenu, które obejmuje przede wszystkim budowę kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej. W strefie wybudowana została droga wewnętrzna z oświetleniem, monitoringiem i wiatą przystankową.

Teren wyposażony został w sieć Internetu światłowodowego.

Działki stanowią część powstającej strefy inwestycyjnej, która docelowo swym zasięgiem obejmie ponad 50 ha.

W poniższej tabeli prezentujemy szczegóły dotyczące sprzedawanych nieruchomości:

Tabela


Zauważyć należy, że w ogłoszonym obecnie przetargu obniżono cenę nieruchomości o 10 % w stosunku do ceny wywoławczej w poprzednim przetargu. Obecnie kształtuje się na poziomie 79 zł za metr kwadratowy nieruchomości.

Zmieniona została także stawka procentowa wysokości wymaganego wadium i tym samym wysokość wadium wynosi 5% ceny wywoławczej.


O wysokości podstąpienia w trakcie przetargu decydują jego uczestnicy, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Do ceny nieruchomości ustalonej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23 %.

Link do ogłoszenia:
Sprzedaż terenów w lokalizacji - strefa inwestycyjna Głuchowo

Serdecznie zachęcam do udziału w ogłoszonym przetargu, który odbędzie się 15 marca 2023 r. godz. 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Czempiniu, ul. ks. Jerzego Popiełuszki  25.

Szczegółowe informacje o przetargu znajdą Państwo na stonie: www.czempin.pl
Szczegółowe informacje tel.: +48 730 350 242 lub (61) 28 26 703 wew. 107.

Foto Banner

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów