Partnerzy

Jak sobie radzą deweloperzy w trybie pracy zdalnej i online?

  • 31 marca 2020
  • Newseria

(fot.pixabay.com)

Ostatnie dni zapamiętamy na długo ze względu na walkę z pandemią koronawirusa. Wzmożone środki ostrożności, zamknięte szkoły, ograniczenia w funkcjonowaniu wielu urzędów, sklepów, usług i firm towarzyszą nam na co dzień. Wielu przedsiębiorców szuka rozwiązań pozwalających na pracę z domu, komunikację z klientami i złagodzenie skutków nowej rzeczywistości. Zjawisko dotyczy także firm z branży deweloperskiej. Z pomocą przychodzi internet i takie platformy jak Google Ads czy Facebook Ads.

– Aktualna sytuacja uświadamia nam, jak wiele zyskujemy, korzystając z nowoczesnych technologii. Jako inwestor z wieloletnim doświadczeniem mocno wykorzystujemy narzędzia internetowe do promocji swoich inwestycji - od mediów społecznościowych po reklamy w Google Ads. Bez problemu można się z nami kontaktować za pośrednictwem – Facebook'a, Instagram'a czy portali ogłoszeniowych jak Rynek Pierwotny, czy Domiporta. Oczywiście w dalszym ciągu istnieje możliwość zaaranżowania indywidualnego spotkania w naszym biurze sprzedaży. Będziemy bacznie obserwować dalszy rozwój wydarzeń, jednak możemy przypuszczać, że zaistniała sytuacja będzie krokiem w przyszłość dla całej branży deweloperskiej i szansą otwarcia się na zupełnie nowe rejony promocji oraz marketingu on-line. – mówi Piotr Łopatka, Członek Zarządu Proxin Investment. 

– Sfera on-line daje nam ogromne możliwości, branża deweloperska może otworzyć się tym samym na młodszego, spędzającego czas głównie w przestrzeni internetowej klienta. More Place nieprzerwanie jest do dyspozycji zainteresowanych inwestycjami - pracujemy zdalnie, przez co każdy klient otrzymuje na bieżąco telefonicznie lub mailowo potrzebne informacje dotyczące oferty. Postawiliśmy również na komunikację poprzez social media, które umożliwiają obecnie najszybszy kontakt z potencjalnymi mieszkańcami Osiedlem Przy Jeziorach. Niezmiennie aktualizujemy stronę internetową inwestycji, a także wykorzystujemy obecny czas do promowanie II etapu Osiedla Przy Jeziorach, która w związku z sytuacją skupi się na działaniach e-marketingowych. Wierzymy, że warto jest spojrzeć na otaczającą rzeczywistość jako na szansę do otwarcia się na nowe formy działania. – mówi Tomasz Pietrzyński, More Place. 

– Sytuacja, szczególnie w kontekście komunikacji z klientami, zmieniła się w zasadzie w czasie jednej doby, może dwóch. Stanęliśmy przed wyzwaniem przeorganizowania naszej pracy na tryb zdalny i sprostaliśmy temu. Nic nie zastąpi nam spotkań twarzą w twarz w biurze sprzedaży, czy podczas targów mieszkaniowych, to oczywiste. Natomiast nowa rzeczywistość uczy czegoś nas wszystkich i dokładamy wszelkich starań, żeby budować relacje, także w nowej formie. Nowoczesne narzędzia digitalowe, jak strona www, media społecznościowe, czy Hangouts, idealne do rozmów wideo, nam w tym pomagają. Stawiamy na pełną dyspozycyjność i zawsze dopasowujemy się do kanału komunikacji wybranego przez naszego klienta. – mówi Joanna Janowicz, prokurent spółki Constructa Plus.

– Obecna sytuacja w Polsce oraz na świecie wyznacza nowe kierunki działania, również w branży deweloperskiej. Jako inwestor z wieloletnim doświadczeniem od razu reagujemy na takie sytuacje. Na bieżąco odpowiadamy na wiadomości (maile oraz telefony) klientów zainteresowanych naszymi inwestycjami w Zielonej Górze czy w Poznaniu. Nie możemy również zapomnieć o portalach, takich jak Rynek Pierwotny, Dopoznania czy Gratka, gdzie można dokładnie również prześledzić układ pomieszczeń a następnie dokonać wstępnej rezerwacji. – mówi Izabela Woźnica - Letka z zielonogórskiego biura sprzedaży EBF Development. 

– Wydarzenia na świecie zmusiły wiele firm, a nawet branż na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń sprzedażowych oraz promocyjnych. Ustaliliśmy, że w naszym biurze przy ulicy Kochanowskiego 7 w Poznaniu, będą odbywały się specjalne jednoosobowe lub dwuosobowe dyżury w godzinach pracy. Aby dbać o komfort naszych klientów oraz własny, pozostali pracownicy będą dostępni zdalnie ze swoich domów. To znak naszych czasów, że większość spraw możemy załatwić przez Internet lub telefon. – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. 

– To nie pierwszy raz kiedy musimy dostosować się do nowych warunków i mam nadzieję, że i w tej sytuacji znajdziemy najlepsze rozwiązania dla naszych klientów. – dodaje Lucyna Jarczyńska.

– Idziemy z duchem czasów i korzystamy ze wszystkich udogodnień jakie są dostępne, co pozwala na rezerwacje mieszkań, bazując na standardowych dokumentach, ale w wersji zeskanowanej. Dodatkowo zasięg online daje wszystkim firmom niezrównane możliwości do promocji oraz reklamowania swoich produktów. Nie ma lepszej reklamy niż profesjonalna strona internetowa lub dobrze prowadzony profil w social media, bardzo często jest to również wyznacznik wiarygodności firmy. – mówi Michał Wawrzyniak, Dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów