Jakub Zagórski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Skanska Residential Development Poland został powołany na stanowisko członka zarządu spółki. W nowej roli będzie odpowiadał za dalszy rozwój segmentu mieszkaniowego Grupy Skanska w Polsce.

Do tej pory Jakub Zagórski był dyrektorem ds. marketingu i komunikacji w Skanska Residential Development Poland, by w 2014 r. połączyć to stanowisko z funkcją dyrektora sprzedaży w spółce. „We wrześniu przekroczyliśmy plany sprzedażowe  o 50%, a w październiku o 100 proc. Planujemy kolejne inwestycje mieszkaniowe w stolicy, które swoim charakterem będą nawiązywać do elegancji i prostoty skandynawskiego stylu. Aktywnie poszukujemy gruntów w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach w Warszawie” mówi Jakub Zagórski, członek zarządu Skanska Residential Development Poland.

Jakub Zagórski dołączył do Skanska w 2011 r. Początkowo odpowiadał za opracowanie i koordynację strategii komunikacyjnej i marketingowej Skanska Property Poland, a także wdrożenie polityki zrównoważonego rozwoju i innowacyjnego podejścia do projektowania obiektów biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jakub Zagórski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Ukończył też program MBA Szkoły Głównej Handlowej realizowany we współpracy z University of Quebec w Montrealu.

Skanska Residential Development Poland Sp. z o.o. jest deweloperem realizującym wysokiej jakości projekty mieszkaniowe w Polsce. Firma czerpie ze 125-letniej historii działalności Grupy Skanska na świecie i 100-letniego doświadczenia w budowie domów i osiedli w takich krajach jak Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Czechy czy Słowacja. Rocznie Skanska oddaje w ręce międzynarodowych klientów ponad 3500 mieszkań. Obecnie realizowaną przez spółkę inwestycją jest osiedle Park Ostrobramska w Warszawie, oferujące aktualnie w sumie 496 mieszkań. Atutem projektu jest doskonałe skomunikowanie z centrum miasta, funkcjonalny układ wnętrz oraz przyjazna przestrzeń wspólna.