Po latach dominacji Warszawy na polskim rynku nieruchomości biurowych zainteresowanie deweloperów i funduszy inwestycyjnych przesuwa się w stronę rynków regionalnych

Stolica - przez długie lata ulubione miejsce deweloperów biurowych i międzynarodowych inwestorów - stoi w obliczu kryzysu nadpodaży. Według różnych szacunków do końca 2016 r. na warszawski rynek może trafić od 600 tys. do nawet miliona metrów kwadratowych nowych powierzchni biurowych. Odsetek pustostanów zapewne zbliży się do rekordowego poziomu 20 proc., co będzie miało przełożenie na niemal milion metrów kwadratowych gotowych, pustych biur. W tej sytuacji oczy deweloperów i funduszy inwestycyjnych zwracają się w stronę mniej nasyconych rynków, takich jak Kraków, Wrocław, Trójmiasto czy Poznań. Cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów z sektora BPO.

Jak długo potrwa taka sytuacja? Odpowiedź może być na wyciągnięcie ręki. Już 21 i 22 października odbędzie się ósma edycja konferencji „Biurowce w Polsce“ – największego i najbardziej prestiżowego spotkania tego sektora rynku nieruchomości w naszym kraju. Organizatorem cyklu konferencji „Biurowce w Polsce“ jest firma Nowy Adres S.A. Podobnie jak w ubiegłym roku, 8. edycja „BwP“ odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton.

W forum konferencji udział weźmie ponad 30 prelegentów reprezentujących pełne spektrum poglądów i opinii oraz blisko 350 uczestników czynnie działających na polskim rynku biurowym. Wydarzenie to otworzy wykład o znamiennym tytule „Czy biurowiec może być architektonicznym arcydziełem?”, który wygłosi przedstawiciel jednej z najbardziej uznanych europejskich pracowni architektonicznych, holenderskej MVDRV. Państwa szczególnej uwadze polecamy program pierwszego dnia konferencyjnego, podczas którego o obecnej sytuacji będą dyskutować przedstawiciele największych deweloperów na polskim rynku oraz międzynarodowych firm doradczych. Gorąco polecamy również panele dyskusyjne i prezentacje dotyczące pozyskiwania dużych najemców, najlepszych produktów inwestycyjnych czy współpracy z władzami miejskimi przy powstawaniu przestrzeni publicznych w pobliżu nowych projektów biurowych. Nie zabraknie również dyskusji z przedstawicielami banków finansujących inwestycje komercyjne.

Wśród prelegentów, moderatorów dyskusji i panelistów znajdą się dzienikarze branżowi, uznani analitycy oraz przedstawiciele największych graczy na polskim rynku biurowym.

Gorąco zapraszamy!

21-22 października 2015, hotel Hilton, ul. Grzybowska 63, Warszawa