21 maja odbędzie się konferencja „TOP 10: najbardziej perspektywiczne kierunki dla polskiego eksportu na lata 2013–2015” skierowana do sektora MSP.  

Ministerstwo Gospodarki wytypowało 5 strategicznych kierunków dla rozwoju polskiego eksportu – są to Algieria, Brazylia, Kanada, Kazachstan oraz Turcja. Zostały one objęte szczególnym wsparciem finansowym wynoszącym 160 mln zł. Środki te będą przeznaczone na promocję firm i realizację programów branżowych.

Konferencja, która odbędzie się 21 maja w Warszawie, będzie próbą odpowiedzi na pytania: „Jaki jest potencjał eksportowy tych krajów?”, „Które polskie produkty i usługi znajdą tam nowe rynki zbytu?”oraz „Jakie są najatrakcyjniejsze formy wsparcia dla eksporterów?”. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni są przede wszystkim małe oraz średnie firmy. Przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w konferencji, będą mogli nie tylko zapoznać się z możliwościami eksportu do 5 wymienionych krajów, lecz także poznać potencjał eksportowy innych państw – Arabii Saudyjskiej, Chin, Indii, Mongolii oraz Rosji. Spotkanie będzie także okazją na zapoznanie się z możliwościami wsparcia eksportu, tematem ryzyka eksportowego oraz sposobami optymalizacji kosztów eksportu. Udział w konferencji jest bezpłatny.