Construction Marketing Group (CMG) organizuje warsztaty poświęcone problematyce social media w branży budowlanej i sektorze nieruchomości komercyjnych. Warsztaty odbędą się 3 kwietnia o godz. 15.00 w budynku Ilmet w Warszawie.  Warsztaty są jedną z inicjatyw Grupy polegających  m.in. na szerzeniu i pogłębianiu wiedzy i praktyk marketingowych w szeroko pojętej branży nieruchomości komercyjnych.

Warsztaty poprowadzą eksperci, entuzjaści  i praktycy mediów społecznościowych, którzy podzielą się swą wiedzą i doświadczeniem odnośnie zasadności, trafności i efektywności stosowania kanału marketingowego  jakim są social media w  komunikacji  Business To Business i Business To Consumer.

Radosław Górecki, przedstawiciel magazynu branżowego Eurobuild CEE  poruszy kwestie związane z komunikacją B2B  poprzez kanały mediów społecznościowych. Tytuł jego wystąpienia to  „Social Media  przyszłością w komunikacji B2B?”. Natomiast Michał Siejak, przedstawiciel firmy  NuOrder – wyjaśni podstawowe pojęcia związane z Social Media, omówi rodzaje platform i działań a także przeanalizuje przykładowe kampanie sprzedażowe na forach internetowych i Facebooku. Temat jego wystąpienia to: „Media społecznościowe w branży budowlanej – przykłady”.

- Media społecznościowe budzą wiele skrajnych opinii i skojarzeń. Wielu marketingowców jest ich wielkimi zwolennikami, inni podchodzą do tego kanału z pewną rezerwą. Chcemy, aby warsztaty uporządkowały wiedzę teoretyczną i  pomogły w podejmowaniu decyzji odnośnie  strategicznego i efektywnego wykorzystania mediów społecznościowych - skomentowała Katarzyna Chwalbińska-Kusek, założyciel CMG, business development and marketing manager CE w Buro Happold.

Formuła warsztatów jest otwarta a jej celem jest zainspirowanie do dyskusji, wymiany doświadczeń i opinii.  Spotkanie jest bezpłatne  dla członków CMG.  Nowi członkowie dołączają  do Grupy poprzez rekomendację.