Bud-Gryf Szczecin zaprasza w dniach 15 – 17 marca na XXII edycję targów poświęconych budownictwu energooszczędnemu, promocji nowych technologii i materiałów budowlanych, inteligencji budynków oraz innowacyjnych rozwiązaniach.

Nadchodzącej edycji targów towarzyszyć będzie wiele wydarzeń, których głównym tematem będzie prezentacja Dom EKOnomiczny i inteligentny. Kolejny raz zbudujemy dom niskoenergetyczny - wykonany z nowoczesnych materiałów budowlanych, spełniających normy i wymogi w tego rodzaju budownictwie. Nowością będzie zainstalowanie inteligentnych systemów sterowania, zwiększających bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowania, dostosowujących się do indywidualnych oczekiwań i rytmu życia użytkowników.

Rozszerzeniem prezentacji będzie Loża ekspertów, w której głos zabiorą autorytety ze środowiska akademickiego, a także producenci i praktycy. Połączenie tematu budownictwa niskoenergetycznego i inteligentnych systemów sterowania sprawia, że zaprezentujemy możliwości efektywnego wykorzystania energii w użytkowanym obiekcie, tak w aspekcie ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Bud-Gryf Szczecin to miejsce spotkań branży budowlanej, platforma wymiany doświadczeń, pozyskiwanie nowych klientów oraz kompendium wiedzy dla odbiorców. Giełda kooperacyjna sektora budowlanego i energetycznego to cykliczne wydarzenie od kilku lat towarzyszące targom, organizowane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP. W roku 2012 udział w giełdzie wzięło 50 firm z Polski, Niemiec, Czech i Hiszpanii łącznie odbywając 120 spotkań biznesowych.