Z okazji 30. edycji targów MIPIM 2019, w Pałacu Festiwalowym powstało Stoisko Narodowe Polski przygotowane przez PAIH oraz polskie firmy i regiony. To pierwsza w historii MIPIM wspólna polska ekspozycja prezentująca innowacyjną ofertę dla globalnego rynku nieruchomości. Targi potrwają do piątku 15 marca.
Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019 są jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń sektorowych na świecie. Od trzech dekad impreza odbywa się w Palais des Festivals w Cannes - kojarzonym ze słynnym festiwalem filmowym, czerwonym dywanem i gwiazdami srebrnego ekranu.
– Targi MIPIM przyciągają kluczowe podmioty działające na rynku nieruchomości, w szczególności deweloperów, inwestorów, władze miast i regionów, architektów, firmy z sektora logistyki, grupy hotelowe oraz organizacje branżowe – tłumaczy szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger, która stoi za organizacją Stoiska Polski na MIPIM.
W zeszłym roku w MIPIM udział wzięło ponad 26,000 uczestników ze 100 krajów, w tym 5400 inwestorów i instytucji finansowych, 4800 developerów, 2000 architektów, 3800 przedstawicieli kadry zarządzającej oraz przedstawiciele 560 miast i regionów. Wydarzenie służy prezentacji nowości oraz debacie na temat światowych trendów branżowych. Polska należy do TOP 10 najliczniej reprezentowanych krajów na targach MIPIM. W 2018 r. w targach udział wzięło ponad 450 miast i firm z Polski.
W 2019 roku MIPIM obchodzi 30. urodziny, a targi mają szczególny charakter. Temat przewodni tegorocznych targów to: „Engaging the Future”. Tegoroczny jubileuszowy charakter targów MIPIM jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi zagranicznych liderów sektora real-estate na Polskę. – Prezentowanie pod wspólnym szyldem Stoiska Narodowego firm, a także nowoczesnej oferty miast i regionów sprzyja spozycjonowaniu Polski, jako kraju z bogatą paletą innowacyjnych rozwiązań dla nieruchomości - mówi Krzysztof Senger, szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Polskę na Stoisku Narodowym reprezentują firmy: Seedia, Hyper Poland, architekci ze studiów Forma Capichosa i WWAA, TFI PZU, Związek Szkółkarzy Polskich, a także miasto Lublin oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna. – Ofertę ich wszystkich łączy filozofia smart-city – tłumaczy Senger. Jak przypomina szef PAIH uczestnicy Stoiska zostali wybrani w drodze zorganizowanego przez PAIH konkursu. Finałowa ósemka uzyskała największą liczbę punktów w ramach ocenianych w postępowaniu kryteriów. Zwracano uwagę m.in. na innowacyjność, atrakcyjność i dopasowanie oferty podmiotu do koncepcji targów MIPIM. Poza Stoiskiem Narodowym Polski dla firm i regionów stworzono również specjalną strefę networkingową.