Wczoraj w Łodzi rozpoczęła się XI edycja Europejskiego Forum Gospodarczego. To jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń gospodarczych w Polsce, organizowane przez Województwo Łódzkie, przy wsparciu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

- Od samego początku istnienia Forum stawiamy silny akcent na rolę województwa łódzkiego w gospodarce Unii Europejskiej. Pokazujemy jak na tle innych państw wspólnoty wygląda przedsiębiorczość w naszym regionie – powiedział podczas sesji inauguracyjnej EFG, Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Podczas pierwszego dnia Forum dominowały zagadnienia gospodarcze. Goście paneli dyskutowali o biznesie w erze automatyzacji i robotyzacji, o problemach i perspektywach rynku pracy, a także o współpracy polsko-chińskiej i możliwościach jakie daje lądowa nitka Nowego Jedwabnego Szlaku.  

Tegoroczną edycją Forum otworzył Filmteractive - festiwal komunikacji interaktywnej. W panelu wzięli udział przedstawiciele przemysłów kreatywnych oraz eksperci branży reklamowej i nowych technologii. Dyskutowano o takich obszarach jak reklama, film, technologia i możliwościach ich wzajemnej synergii. Festiwalowi towarzyszyła interaktywna ekspozycja najnowszych technologii obrazu, której można było doświadczyć m.in. w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Wśród gości sesji inauguracyjnej byli Konrad Pokutycki - Prezes Zarządu, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Dawid Urban –  Anioł biznesu, przedsiębiorca, członek YPO, właściciel Polska Grupa Meblowa,  Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi, zaś gościem specjalnym był Krzysztof Hołowczyc, który starał się odpowiedź na pytanie czy sukces to łut szczęścia, czy efekt zamierzonej strategii. Mistrz rajdowy dzielił się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami, nie tylko sportowymi. Moderatorem sesji był Krzysztof Ibisz.

Pierwszego dnia Forum odbyły się 23 panele, w których wzięło udział blisko 2000 uczestników.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum była Gala MOCNI W BIZNESIE podczas, której poznaliśmy laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego 2018. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
 

 • kategoria Dynamika eksportu - Liki Mobile Solutions
 • kategoria Start-up  - Smart soft solutions
 • kategoria Unijny projekt z potencjałem - PPHU TRANS-TEX S.C. za projekt „Uruchomienie produkcji dzianin materacowych, pokrowców i materaców z dodatkiem przędzy miedzianej w oparciu o własną technologię”.
 • kategoria Aktywny Przedsiębiorca - Firma geodezyjna Geoplan
 • kategoria Odpowiedzialny Przedsiębiorca - Firma Haering – LAUREAT.
 • kategoria Łódzkie odzyskuje-recyklingowy produkt roku – NAGRODA PUBLICZNOŚCI - STEIG Sp. z o.o. - LAUREAT.
 • nagroda Specjalna Marszałka Województwa Łódzkiego  - Indigo Nails


Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w panelach drugiego dnia Forum oraz w konferencji prasowej o godz. 10.30 , w której udział wezmą:
 

 • Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego
 • Laureat Nagrody Gospodarczej MOCNI W BIZNESIE dot. kategorii: głosowanie internatów - recyklingowy produkt roku
 • Przemysław Andrzejak, Prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
 • Jacek Grudzień, dziennikarz i moderator panelu SPORT – REGION – Biznes
 • Katarzyna Owczarek, przedstawiciel Gazety Wyborczej, która jest partnerem merytorycznym sesji plenarnej II dnia.