Inwestycja w aparthotel to propozycja dla tych, którzy oczekują większych zysków niż proponowane przez banki lokaty czy obligacje i mniejszego ryzyka niż w przypadku lokowania kapitału w akcje spółek giełdowych. Zysk z inwestycji w aparthotel może wynieść nawet 10 procent rocznie przy umowie zawartej na 10 lat.

Osoby zainteresowane takim sposobem inwestowania mogą dowiedzieć się więcej podczas Dni Inwestora organizowanych w dniach 22 i 23 października 2016 r. w godz. 10.00-16.00 w inwestycji Wola Invest u zbiegu ulic Prymasa Tysiąclecia i Kasprzaka.

Kto w Polsce inwestuje w aparthotele?

Z danych J.W. Construction wynika, że inwestorów podzielić można na dwie główne grupy.

Pierwszą są właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza takich, które największe zyski generują w ciągu kilku miesięcy w roku. Zależy im na stabilnych i pewnych przychodach, umowie własności nieruchomości i wynikających z niej prostych reguł inwestycji.

Drugą grupą polskich inwestorów w aparthotele są osoby dysponujące kapitałem gromadzonym często przez całe życie. Zgromadzone środki pochodzą z oszczędności poczynionych na lokatach bankowych, z działań na giełdzie, obligacji lub funduszy inwestycyjnych. To osoby, które do tej pory nie były zainteresowane mieszkaniami na wynajem, ponieważ wiązałoby się to z zaangażowaniem ich w poszukiwanie najemców, pracami remontowymi i codzienną opieką nad nieruchomością. Dopiero idea aparthoteli otworzyła możliwości pewnej inwestycji, o wyższej stopie zwrotu niż inne formy i bez konieczności poświęcania czasu na administrowanie swoim apartamentem.

Lokalizacja – podstawowe kryterium wyboru

Wola Invest powstaje blisko centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie zagłębia biurowego stolicy i centrum konferencyjnego Expo XXI. Jest to okolica, gdzie zauważalny jest brak tradycyjnych hoteli. Inwestycja cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców i przedstawicieli wolnych zawodów, którzy regularnie przyjeżdżają do Warszawy i szukają lokalu do wynajęcia na kilka dni pobytu w mieście.

Komentarz Małgorzaty Ostrowskiej, członka zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.:

Przy średniorocznym  70 proc. obłożeniu hotelu, zysk dla właściciela apartamentu w Wola Invest może osiągnąć nawet 10 proc. w skali roku. Umowę z klientami zawieramy na dziesięć lat, co zapewnia przepływy finansowe na taki właśnie okres. Możliwy zysk inwestora to nawet 30 tysięcy zł. rocznie przy zakupie apartamentu o wartości 300 tys. zł. netto.