Na początku kwietnia przedstawiciele dynamicznie rozwijającej się branży outsourcingu usług biznesowych przyjadą do Kielc na zaproszenie Urzędu Miasta Kielce i firmy Deloitte, aby wziąć udział w konferencji “Apetyt na outsourcing. Perspektywy rozwoju BPO w Kielcach i innych miastach Polski Wschodniej”.

Konferencja “Apetyt na outsourcing. Perspektywy rozwoju BPO w Kielcach i innych miastach Polski Wschodniej” będzie miała miejsce 4 i 5 kwietnia w Kielcach.

Jak ważnym elementem dla lokalnych gospodarek jest obecnie BPO (Business Process Outsourcing, outsourcingu usług biznesowych) pokazuje fakt, iż zatrudnienie w centrach tego typu w Polsce wynosi ok. 100 tys. osób i według szacunków ma wzrosnąć o kolejne 20 tys. do końca tego roku.

Ile z tej puli przypadnie na inwestycje w Kielcach i innych miastach regionu Polski Wschodniej (Olsztynie, Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie)? Czego oczekują inwestorzy od władz miejskich? Jakimi specjalizacjami mogą się pochwalić poszczególne lokalizacje i jak są postrzegane na zewnątrz? Jakie zyski dla społeczności przynosi rozwój centrów BPO? Na te i wiele innych pytań ma odpowiedzieć dwudniowe spotkanie branży w Kielcach, które staną się wówczas polskim centrum BPO.

Uczestnicy konferencji będą mieli także okazję odwiedzić lokalizacje biznesowe miasta interesujące dla BPO.

Spotkanie otworzy prezydent Kielc Wojciech Lubawski, zaś gościem specjalnym będzie Paweł Panczyj, dyrektor operacyjny Association of Business Service Leaders (ABSL, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych), organizacji zrzeszającej największych inwestorów tej branży w Polsce, m.in. IBM, HP, MAN, P&G, Infosys, Shell czy Capgemini.

- Obecnie obserwujemy zwiększone zainteresowanie inwestorów makroregionem Polski Wschodniej, który konkuruje z innymi lokalizacjami między innymi kosztami pracy - powiedział Paweł Panczyj.

Zainteresowanie to przekuło się już na fakty - ok. 20 centrów BPO jest zlokalizowanych na terenie województw: świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego, w tym inwestycje  Medicover, Infover, Invex, Transition Technology czy Citibank.

Gospodarzami konferencji są: Urząd Miasta Kielce oraz Deloitte. Partnerem organizacyjnym jest firma Bluevine Consulting.