350 przedsiębiorców z Polski i zagranicy przyjedzie do Lublina na "Wschodnie Forum Gospodarcze Lub-Invest", które rozpoczyna się 20 czerwca i potrwa dwa dni. Jedni chcą spotkać się z potencjalnymi kontrahentami, drudzy aby dowiedzieć się jakie są przed nimi możliwości inwestowania w poszczególnych regionach Europy. 

- Zwłaszcza dla lokalnych biznesmenów, będzie to być może jedyna okazja poszerzenia kontaktów gospodarczych. Tym bardziej cieszymy się z ich obecności. Spodziewamy się przedsiębiorców z Polski Wschodniej, natomiast jeśli chodzi o zagranicznych gości - to najwięcej zgłoszeń przysłali nam Ukraińcy, stanowią oni niemalże 80 proc. wszystkich obcokrajowców, którzy chcą wziąć udział w Forum - mówi Violetta Kryszczuk, prezes Prospects Publisher, odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji.

Pierwszego dnia "Wschodniego Forum Gospodarczego Lub-Invest" organizatorzy zaplanowali bogaty program spotkań, które wypełnią prezentacje ofert inwestycyjnych miast Polski Wschodniej oraz samorządów partnerskich. Potencjał swojego regionu zaprezentuje m.in.: Wiktor Szemczuk, gubernator obwodu lwowskiego, Borys Klimczuk, gubernator obwodu wołyńskiego, Andrij Sadoveg, mer Lwowa oraz Mykol Romaniuk, mer Łucka.

W programie nie zabraknie również miejsca na panele dyskusyjne m.in. dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu, współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego regionów oraz energetyki odnawialnej. Głos zabierze m.in. prof. Jan Olchowik z Politechniki Lubelskiej, który powie o możliwości rozwoju fotowoltaiki w regionie.

W czwartek odbędą się również indywidualne spotkania biznesowe tzw. rozmowy Business to Business, na które z niecierpliwością czekają przedsiębiorcy. Biznesmenom, w sprawnym komunikowaniu się, będą pomagać tłumacze.Natomiast na piątek zaplanowano wizyty studyjne m.in. w lubelskich przedsiębiorstwach.

Będzie to już kolejna edycja Forum, która odbędzie się 20-21 czerwca w  Targach Lublin. Jego organizatorami są: Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego oraz Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Serwis Tereny Inwestycyjne Info jest patronem medialnym wydarzenia. Szczegółowe informacje o "Wschodnim Forum Gospodarczym Lub-Invest" na stronie internetowej wydarzenia.