„Wschodnie Forum Gospodarcze Lub-Invest” za każdym razem przyciąga setki przedsiębiorców. Ale tegoroczna edycja ma być największym takim wydarzeniem gospodarczym w kraju. Uczestnicy zapisywać się mogą jeszcze do piątku, 14 czerwca. 
Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego oraz Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, którzy postanowili wspólnie promować lubelski biznes, spodziewają się prawdziwego oblężenia Targów Lublin. To tam, 20-21 czerwca zostaną zaproszeni goście Forum. Swoje przybycie potwierdzili już przedsiębiorcy, biznesmeni i ekonomiści z całej UE oraz Rosji, Ukrainy, Mołdawii, Kazachstanu, czy Białorusi.
 
- To będzie prawdziwa gratka dla przedsiębiorców, którzy nie tylko będą mogli wysłuchać rad ekspertów od rynków wschodnich i spraw międzynarodowych, ale także zapoznać się z potencjalnymi kontrahentami, a być może nawet przeprowadzić wstępne negocjacje – mówi Violetta Kryszczuk, prezes Prospects Publisher, odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji.

Bogaty program spotkania wypełnią prezentacje ofert inwestycyjnych miast i regionów Polski Wschodniej oraz samorządów partnerskich: Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii i Ukrainy. W programie nie zabraknie również miejsca na panele dyskusyjne m.in. dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu, współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego regionów oraz energetyki odnawialnej i możliwościach fotowoltaiki na Lubelszczyźnie.

Spotkanie otworzy Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki, a wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. dr Irena Eris, która podzieli się doświadczeniem w prowadzeniu międzynarodowego biznesu.

- Tegoroczna, szósta edycja Forum ma na celu wzmocnienie wizerunku regionu lubelskiego i jego stolicy jako miejsc, w których spotyka się biznes Europy Środkowo-Wschodniej. Wszystko jest już gotowe i z niecierpliwością czekamy na przybycie gości – dodaje Violetta Kryszczuk.

Więcej informacji o „Wschodnim Forum Gospodarczym Lub-Invest” na stronie www.forum.lubelskie.pl. Serwis Tereny Inwestycyjne Info jest patronem medialnym wydarzenia.