Agencja Rozwoju Pomorza już po raz dziesiąty organizuje Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się w nowoczesnych przestrzeniach Pomorskiego Parku Naukowo -Technologicznego w Gdyni, 21 maja 2015 r.

Forum rozpocznie sesja główna, na której zostaną  przedstawione możliwości finansowania działalności przedsiębiorstw w nowej perspektywie UE 2014-2020. Prelegenci przybliżą zasady dofinansowanie projektów inwestycyjnych i  eksportowych, badawczo-rozwojowych oraz podnoszących  kwalifikacje i kompetencje  pracowników. W drugiej części o charakterze warsztatowym będzie można wziąć udział w czterech  blokach  tematycznych: Zasoby Ludzkie, Działalność Eksportowa, Start-up, Praktyki CSR.

W części Zarządzanie Zasobami Ludzkimi podejmowane będą tematy dotyczące organizowania działalności HR w firmie i współpracy z Partnerem HR, praktycznego wykorzystania narzędzi HR do oceny pracowników oraz wyboru i rozwoju kluczowych kompetencji pracowników. W bloku tematycznym poświęconym Działalności Eksportowej eksperci przedstawią  praktyczne wskazówki, w tym narzędzia wsparcia ważne dla eksporterów przy ekspansji na nowe rynki. W ramach sesji Start-Up odbędzie się praktyczny warsztat z zakładania działalności gospodarczej zarówno od strony prawno-administracyjnej jak i finansowej. W części Praktyki CSR zainaugurowany zostanie raport przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki" na Pomorzu oraz praktyki CSR w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Przeprowadzony również będzie warsztat o wykorzystaniu praktyk coachingowych  w rozwoju pracowników i zespołu oraz budowania odpowiedzialności.

Forum jest okazją do zapoznania się z szeroką ofertą usługową organizacji wspierających przedsiębiorczość na Pomorzu. Więcej informacji oraz formularz rekrutacyjny Agencji Rozwoju Pomorza. Udział bezpłatny. Celem Forum jest podejmowanie aktualnej tematyki związanej z rozwijaniem działalności gospodarczej. To także miejsce pozyskiwania informacji, wymiany poglądów i kontaktów biznesowych z innymi przedsiębiorcami, a także prezentacji oferty pomorskich instytucji otoczenia biznesu. Co roku w wydarzeniu uczestniczy ponad trzysta osób.