29 lutego 2012 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach odbędzie się IV konferencja tematyczna „STRATEGIA drogą do sukcesu".

Konferencja realizowana w ramach projektu „Innowacyjny dizajn lokomotywą śląskiej gospodarki. Sieć współpracy środowisk akademickich z biznesem". Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się jak zwykle eksperci, którzy postarają się udowodnić, że stwierdzenie będące tytułem konferencji jest prawdziwe.

Tematem czwartej konferencji tematycznej jest rola i znaczenie strategii. Celem spotkania będzie przybliżenie zagadnień dotyczących jej tworzenia w mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach. Zaproszeni specjaliści pokażą, że świadome budowanie strategii jest szczególnie istotne w niewielkich firmach. Podczas konferencji zostanie także podsumowany dwuletni projekt „Innowacyjny dizajn", który zakończy się w marcu tego roku.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Monika Szychowiak i Dawid Szczepaniak z „Crazy Little Thing", którzy będą przekonywać, że dzięki strategicznemu podejściu i odważnym pomysłom każdy przedsiębiorca odniesie sukces oraz Justyna Burzyńska-Lebiedowicz i Maciej Lebiedowicz z „Pan tu nie stał", laureaci konkursu „Projekt Roku - Polski Konkurs Graficzny" na lata 2010/2011 w kategorii etyka, za bezkompromisowe podejście na każdym etapie realizacji projektów, bazowanie na lokalnej tradycji i za czystość językową.

- To czwarta i ostatnia realizowana w ramach projektu konferencja, której zadaniem jest zachęcanie do współpracy przedsiębiorców, projektantów oraz środowiska nauki ze Śląska. Jesteśmy przekonani, że temat strategii okaże się interesujący dla przedstawicieli wszystkich wymienionych grup. Jest to przecież kluczowy element funkcjonowania każdego współczesnego przedsiębiorstwa, wyznacza jego założenia i sposoby działania. Nasze ostatnie spotkanie będzie miało także na celu podsumowanie całego projektu, przybliżenie założeń i osiągnięć oraz dalszych planów związanych np. z Portalem Wymiany Wiedzy - wyjaśnia Barbara Filipczyk, koordynator projektu.

„Innowacyjny dizajn lokomotywą śląskiej gospodarki. Sieć współpracy środowisk akademickich z biznesem" to projekt, którego głównym celem jest poprawa konkurencyjności firm działających na Śląsku poprzez integrację środowiska biznesowego z naukowym. Zakłada się, że sieć aktywnej współpracy zapewni poprawę wykorzystania badań naukowych w praktyce poprzez ich absorpcję przez środowisko gospodarcze. Działania w ramach inicjatywy są ukierunkowane na zwiększenie świadomości przedsiębiorców z korzyści związanych z dizajnem i stworzenie atrakcyjnej oferty w jego zakresie.

Projekt jest realizowany na terenie woj. śląskiego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach i Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, poddziałanie 8.2.1.).