II Sochaczewskie Forum Inwestycyjne wbrew kryzysowi

  • 20 września 2012

(fot. materiał prasowy)

13 wrzesnia odbyło się II Sochaczewskie  Forum Inwestycyjne. Zorganizowaną przez urząd miejski konferencję biznesową honorowym patronatem objął wicepremier i minister gospodarki, Waldemar Pawlak.

W II SFI wzięło udział w sumie ponad 100 zaproszonych gości, w tym  przedstawiciele 61 firm. Spotkanie otworzył burmistrz Piotr Osiecki, który już na wstępie zaznaczył, że Sochaczew ma wiele atutów, a największym z nich są mieszkańcy - kreatywni, twórczy, gotowi do podejmowania wyzwań, dobrze wykształceni, pracowici. Jak powiedział, nie raz słyszał z ust innych samorządowców pytanie, po co robicie te Fora, szczególnie teraz w czasach kryzysu?

- Jestem przekonany, że zachęcać do inwestowania w Sochaczewie trzeba i w lepszych i trudnych czasach, bo nawet kryzys może mieć swoje dobre strony. Samorządy muszą być aktywne, kreatywne w poszukiwaniu firm tworzących później miejsca pracy, płacących podatki do kasy miasta, przez co  zmniejsza się obszar biedy, a miasta mniej wydają na pomoc społeczną, zasiłki, darmowe obiady w szkołach. Każde miejsce pracy jest cenne - powiedział burmistrz.

Na liście gości Forum znaleźć można było m.in. przedstawicieli firm z branży nowych technologii, IT, motoryzacji, logistyki i transportu, włókienniczej, medycznej i telekomunikacyjnej. Wśród nich nie zabrakło również gości zagranicznych, reprezentujących firmy francuskie,  belgijskie, indyjskie i tajwańskie.

Forum było okazją do przedstawienia oferty inwestycyjnej Sochaczewa oraz  infrastruktury technicznej i zaplecza socjalnego w mieście. Firmy już działające w Sochaczewie dzieliły się z nowymi i potencjalnymi inwestorami swymi doświadczeniami, firmy dopiero rozpoczynające w Sochaczewie działalność zaprezentowały swoje plany inwestycyjne i kontekst decyzji, o wyborze miasta jako miejsca ulokowania inwestycji. Wszyscy uczestnicy II SFI korzystali również chętnie z możliwości indywidualnych spotkań, rozmów i nawiązywania kontaktów biznesowych w kuluarach.

- Mamy nadzieję, że już wkrótce zainicjowane przez nich rozmowy przełożą się na konkretne projekty inwestycyjne na terenie Sochaczewa. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim instytucjom i firmom, dzięki którym możliwe stało się zorganizowanie w Sochaczewie konferencji biznesowej na tak wysokim poziomie.  - czytamy w oświadczeniu przedstawicieli miasta.

Miasto już przygotowuje się do organizacji III Mazowieckiego Forum Inwestycyjnego w Sochaczewie.

- Zachęceni sukcesem II SFI postanowiliśmy rozszerzyć formułę Forum i od 2013 r. uczynić z niego imprezę o znaczeniu regionalnym i jeszcze szerszym zasięgu. Już dziś zachęcamy Państwa do śledzenia informacji o Forum na www.investin.sochaczew.pl - napisali przedstawiciele miasta.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów