Radzi Krzysztof Kiljański, dyrektor Targów Monachijskich w Polsce.

Na prestiżowych targach wystawca powinien oprócz swej oferty przygotować także stoisko nie odbiegające od stoisk sąsiadów.

Na targach pierwsze wrażenie gra bardzo dużą rolę, dlatego należy unikać tradycyjnej i opatrzonej zabudowy np .z płyt. Zamiast tego powinno się używać nowszych, lepiej prezentujących się materiałów takich jak aluminium, czy szkło. Bardzo istotne jest także odpowiednie oznakowanie stoiska. Trzeba zamieścić wyraźną nazwę wystawcy tak, aby nie miał wątpliwości kto jest właścicielem stoiska i gdzie znajduje się siedziba wystawcy. Napis lub mapa powinny być umieszczone na wysokości oczu człowieka. Często powtarzanym błędem jest umieszczenie tekstów za wysoko, dlatego należy pamiętać, że na targach odwiedzający patrzy na stoiska z bliska i nie widzi napisów na wysokości.

Stoisko powinno być czyste, schludne, dobrze naświetlone. Niezbędna jest lada recepcyjna zaopatrzona w odpowiednie materiały informacyjne, obsługiwana przez kompetentną osobę posługującą się swobodnie obcym językiem angielskim (a najlepiej również w języku kraju, w którym odbywają się targi. Recepcjonistka powinna umieć udzielić podstawowych informacji ważna jest też umiejętność skierowania klienta do osoby kompetentnej w danej materii. Praktykuje się umawianie spotkań na późniejszy termin.

Do spotkania na stoisku należy stworzyć odpowiednie warunki, dlatego zalecam stworzenie spokojnego pomieszczenia lub miejsca, w którym przy kawie lub herbacie można porozmawiać. Warto zwracać uwagę na szczegóły, takie jak ładna zastawa porcelanowa. Dobrze widziane są nawiązania do miejscowych obyczajów i kultury. Przykładowo w Bawarii, gdzie odbywają się targi ExpoReal, powszechnie częstuje się gości regionalnymi specjałami.

Przy pierwszym spotkaniu pamiętajmy o przekazaniu klientowi swojej wizytówki. Trzeba zadbać o savoir-vivre i pamiętać, że np. nieeleganckim zwyczajem jest robienie notatek na wizytówce gościa. Na  prestiżowych międzynarodowych targach,  przyjęte jest zakończenie rozmowy przekazaniem drobnego gadżetu firmowego. Wszystkie wizytówki powinny być zbierane, by po targach sporządzić zestawienie i podsumowanie odbytych spotkań.