Miasto Jasło

  • 9 kwietnia 2019
  • Urzędy miast

Urząd Miasta w Jaśle
ul. Rynek 12
38-200 Jasło, Polska
Wydział Wspierania Przedsiębiorczości
tel.: +48 13 44 86 327, +48 13 44 86 341
adres e-mail: urzad@um.jaslo.pl
adres www: www.jaslo.pl

Kontakt do osób dedykowanych obsłudze inwestora


Jasło to 35-tysięczne miasto położone w województwie podkarpackim, będące stolicą powiatu jasielskiego, liczącego około 115 tys. mieszkańców. Miasto jest usytuowane na ważnych krajowych szlakach komunikacyjnych. Przez miasto przebiega droga krajowa DK 28 Zator – Medyka oraz droga krajowa DK 73 Jasło – Wiśniówka. Przez miasto przebiegają również dwie linie kolejowe: nr 108 Stróże – Krościenko i nr 106 Rzeszów – Jasło. Odległość Jasła od autostrady wynosi 60 km, najbliższe lotnisko znajduje się w Rzeszowie-Jasionce – 80 km i Krakowie-Balicach – 155 km. W Jaśle zlokalizowane jest natomiast lądowisko dla helikopterów i małych samolotów.


 

Dlaczego warto zainwestować w Jaśle?

Bogate i ugruntowane historycznie tradycje przemysłowe w dziedzinie przemysłu naftowego, chemicznego, szklarskiego, maszynowego, spożywczego i meblowego. Mieszkańcy Jasła stanowią wykwalifikowany personel w wymienionych branżach.

Dostępni pracownicy
- w 2018 r. stopa bezrobocia w powiecie jasielskim wynosiła 9,9%,
- istnieje liczna grupa bezrobotnych w przedziale wiekowym od 25-34 lat (30% wszystkich bezrobotnych),

Lokalizacja inwestycji na terenie Jasła daje przedsiębiorcom wyjątkowo korzystne warunki uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego
- maksymalna intensywność 70% i maksymalny okres 15 lat;

Konkurencyjne koszty pracy
Przeciętne wynagrodzenie w powiecie jasielskim stanowi 78,8% średniej krajowej i 93% średniego wynagrodzenia w woj. podkarpackim (2017 r.);

Dogodne położenie geograficzne w odniesieniu do rynków Europy Środkowej i Wschodniej
- odległość od drogowych przejść granicznych z Ukrainą wynosi: 122 km – Krościenko i 140 km – Medyka,
- odległość od granicy ze Słowacją wynosi 55 km (Barwinek) i 70 km (Konieczna);

Na terenie miasta Jasła obowiązuje zwolnienie od podatku od nieruchomości od 1 roku do 5 lat.

Każdy inwestor jest dla nas ważny
Urząd Miasta w Jaśle posiada system zarządzania jakością, który gwarantuje sprawną i profesjonalną obsługę wszystkich klientów Urzędu.
 


 

Tereny inwestycyjne

Teren inwestycyjny Warzyce 1. – Osiedle BrzyszczkiPowierzchnia 1,45 ha. Właściciel Miasto Jasło. Zatwierdzony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, przeznaczenie działek- cele przemysłowe. Są to nieużytki lub dawne tereny rolne, łąki i pastwiska IV kl., Teren płaski, niezalewowy. Nieruchomość posiada dogodne połączenie z drogą krajową Nr 28,dojazd do działki stanowi nowo wybudowana droga lokalna – 6 m. Odległości przyłącza: elektryczność – 400 m., gaz – 200 m., woda – na terenie działki.
Orientacyjna cena gruntu ok 55,00 PLN/mkw.

Teren inwestycyjny Warzyce 2. – Osiedle BrzyszczkiPowierzchnia 0,5 ha. Właściciel Miasto Jasło. Zatwierdzony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, przeznaczenie działek- cele przemysłowe. Są to nieużytki lub dawne tereny rolne, łąki i pastwiska IV kl., Teren płaski, niezalewowy. Nieruchomość posiada dogodne połączenie z drogą krajową Nr 28,dojazd do działki stanowi nowo wybudowana droga lokalna – 6 m. Odległości przyłącza: elektryczność – 800 m., gaz – 600 m., woda – 400 m.
Orientacyjna cena gruntu ok 55,00 PLN/mkw.

Teren inwestycyjny Dzielnica Magazynowo – PrzemysłowaPowierzchnia 1,97 ha. Właściciel Gmina Miasto Jasło i MPGK Sp. z o.o. w Jaśle. Zatwierdzony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, przeznaczenie działek- tereny infrastruktury technicznej, produkcji, usług komercyjnych publicznych z wykluczeniem nowych przedsięwzięć, które należą do znacząco oddziałujących na środowisko i wymagają obligatoryjnie opracowania raportu o oddziaływaniu na środowisko. Tereny miejskie – grunty zabudowane, nie wymagają zgody na wyłączenie z produkcji rolnej i leśnej. Teren płaski, niezalewowy. Nieruchomość położona jest przy drodze krajowej Nr 28. Odległości przyłącza: elektryczność – na terenie działki., gaz – 50 m., woda – na terenie działki.
Orientacyjna cena gruntu 100,00 PLN/mkw.
 

Zaufali nam

Jasło jest siedzibą wielu renomowanych firm obecnych na rynkach międzynarodowych. Są to między innymi:
■ Grupa Nowy Styl – zajmująca 3. miejsce w zestawieniu największych grup meblowych w Europie. Firma posiada zakłady produkcyjne w 16 krajach na świecie. W Jaśle znajduje się jedna z najnowocześniejszych fabryk mebli w Europie
■ Grupa Orion Engineered Carbons – producent sadz technicznych. Grupa posiada 15 fabryk na całym świecie.
■ Givaudan Polska Sp. z o.o. – szwajcarskie przedsiębiorstwo branży chemicznej, będące największym na świecie producentem substancji zapachowych do kosmetyków i aromatów spożywczych, posiada struktury w 19 krajach na całym świecie.
■ Grupa Tarkett – światowy lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie podłóg oraz nawierzchni sportowych. Grupa posiada klientów w ponad 100 krajach na całym świecie.
■ Fabryka Armatur Jafar S.A. – producent armatury żeliwnej. Połowa produkcji jest eksportowana do 30 krajów na całym świecie.
■ Polwax S.A. – jeden  z największych europejskich producentów i dystrybutorów parafiny rafinowanej i odwanianej, wosków i parafinowych specyfików przemysłowych. Realizując strategię rozwoju.
■ Gamrat S.A. – spółka zajmująca czołowe miejsce wśród światowych producentów branży tworzyw sztucznych, należąca do grupy kapitałowej Lentex S.A.
■ Huta Szkła w Jaśle S.A. – producent szkła reflektorowego do samochodów wszystkich światowych marek, a także szkła gospodarczego i użytkowego oraz szkła witrażowego wykonywanego metodą tradycyjną. Produkcja eksportowana jest do krajów z całego świata.
■ Delta Tech Electronics – producent nowoczesnych urządzeń diagnostycznych dla motoryzacji m.in. dla grupy VOLKSWAGENA i FIATA.

Burmistrz Miasta Jasła deklaruje wsparcie i pełne zaangażowanie Urzędu Miasta w Jaśle, dzięki którym czas załatwienia niezbędnych formalności, związanych z pozwoleniami dla nowych inwestycji może zostać ograniczony do kilku miesięcy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów