Gmina Jaworzyna Śląska

  • 16 marca 2020
  • Urzędy miast

Gmina Jaworzyna Śląska
ul. Wolności 9
58-140 Jaworzyna Śląska
tel.: +48 74 85 88 230
adres e-mail: urzad@jaworzyna.net
adres www:  www.jaworzyna.net

Kontakt do osób dedykowanych obsłudze inwestora 

Lokalizacja

Gmina Jaworzyna Śląska położona jest w środkowej części Podgórza Sudeckiego pomiędzy masywem Ślęży na wschodzie, a krawędzią środkowej części Sudetów – na południowym zachodzie, w Województwie Dolnośląskim, w Powiecie Świdnickim. Położenie umożliwia dogodny i szybki dojazd do większych miast regionu Świdnicy, Wałbrzycha, Legnicy i Wrocławia.


 

Wolne tereny inwestycyjne - Galeria

Maksymalna dostępna powierzchnia (w jednym kawałku) ha – 3,22 ha

Dostępna powierzchnia pojedynczych gruntów:
- kompleks „a” – 3,22 ha
- kompleks „b” – 2,55 ha

Kształt działki:  prostokąt
Możliwości powiększenia terenu:  każdy z kompleksów może być powiększony o około 7 ha
Orientacyjna cena gruntu PLN/mkw. (włączając 23% VAT):  około 55 PLN/m²  + 23% vat
Aktualny plan zagospodarowania przestrzennego: Uchwała Rady Miejskiej Jaworzyny Śląskiej Nr XLII / 39 / 18 z dnia 25.06.2018 r.
Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego:
-  podstawowe: produkcja / usługi / magazyny,
-  uzupełniające: drogi / bocznice kolejowe / parkingi / zieleń / budowle i urządzenia budowlane
Droga dojazdowa do terenu (rodzaj drogi i jej szerokość):  nowo wybudowana droga wewnętrzna z wjazdami na tereny inwestycyjne – 6 m szerokości z obustronnymi miejscami parkingowymi 2,5 m.
W pobliżu oferowanej działki znajduje się system bocznic kolejowych.

Atuty Gminy Jaworzyna Śląska

Strefa Przemysłowa w Gminie Jaworzyna Śląska ma unikatowe położenie, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Odległość 26 km od autostrady A4, z komunikacją zapewnioną przez nowo zrealizowany łącznik, 21 km do węzła drogi ekspresowej S3 oraz zaledwie 750 m do zjazdu na drogę wojewódzką nr 382 gwarantuje sprawną komunikację z całą Europą. W odległości 62 km funkcjonuje międzynarodowy Port Lotniczy Wrocław Strachowice, niespełna 11 km dzieli Strefę od lotniska dla małych samolotów biznesowych w Świebodzicach. W samej Jaworzynie Śląskiej, w odległości około 4,5 km znajdują się terminale przeładunkowe zapewniające system transportu intermodalnego.

Z dofinansowaniem z funduszy Unii Europejskiej wykonaliśmy uzbrojenie i niwelację terenów inwestycyjnych dla I etapu inwestycji, czyli dla ponad 5,5 ha gruntów przeznaczonych dla przedsiębiorców. Obecnie pracujemy nad uzbrojeniem kolejnych gruntów.

Wokół Strefy, w promieniu 30 km, zamieszkuje ponad 200 tysięcy osób w wieku produkcyjnym, spośród których rekrutują się potencjalni pracownicy. System autobusowej i kolejowej komunikacji publicznej pozwala dotrzeć im do pracy w ciągu 30 minut, a mieszkańcy naszego regionu to wykwalifikowana i poszukiwana kadra pracownicza, ceniona w przemyśle.

Jaworzyna Śląska - miasto, które zawdzięcza swój rozwój skrzyżowaniu szlaków kolejowych, do dziś kultywuje swoje tradycje, a tutejsze Muzeum Kolejnictwa należy do największych atrakcji turystyki kulturowej w Polsce.

Dziś Jaworzyna Śląska to przede wszystkim miasto nowoczesne i atrakcyjne do życia – z nowoczesnymi obiektami sportowymi i modernizowaną infrastrukturą.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów