Panattoni Europe rozpoczął budowę budynku o charakterze magazynowo - produkcyjnym. Nowoczesny obiekt o powierzchni 10 800 mkw. powstanie w Żarach i będzie dedykowany firmie z branży elektronicznej.

Najemcą nowej inwestycji jest firma specjalizująca się w naprawie sprzętu elektronicznego. Budynek zajmie łącznie 10 800 mkw., z czego 10 200 mkw. stanowi część magazynowo-produkcyjna wraz z powierzchnią techniczną, a pozostałe  600 mkw. - pomieszczenia biurowo-socjalne. Dodatkowo, wokół obiektu powstanie infrastruktura techniczna obejmująca drogi, parkingi i place manewrowe o łącznej powierzchni ok. 6 400 mkw.

Realizację inwestycji rozpoczęto pod koniec września, a jej zakończenie przewidziane jest na marzec 2013 roku.

Nowy budynek posłuży najemcy za nowoczesne centrum, w którym naprawiane będą drukarki, skanery, kasy fiskalne, czytniki i urządzenia kserograficzne, a także realizowany będzie proces regeneracji kartridżów do drukarek. Dostosowując projekt do potrzeb najemcy i wymagań procesów technologicznych, zastosowano w nim szereg nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Doświetlenie powierzchni użytkowych w hali światłem dziennym wyniesie aż 12,5 proc. - ponadto, temperatura w hali produkcyjnej będzie nieco wyższa niż zazwyczaj w tego typu budynkach i wyniesie 20⁰C.

Nowa inwestycja powstaje w rejonie Polski zachodniej, na terenie Strefy Przemysłowej "Lotnisko" w Żarach. Obiekt będzie usytuowany u zbiegu tras: 27 (Zielonogórska) i 12 (Obwodnica Miejska) - w odległości ok. 10 km od węzła autostrady A18/E36.