Rozpoczęła się realizacja pierwszej w Polsce inwestycji należącej do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy Nacrat.  To projekt Kurkowa 14 zlokalizowany na Nadodrzu, przy ulicy Kurkowej 14 we Wrocławiu. W jego skład wejdzie budynek mieszkalny oraz biurowiec.

W skład inwestycji wejdzie 210 mieszkań. Tuż obok części mieszkalnej powstanie biurowiec o powierzchni ok. 7000 mkw., dla którego Nacarat ma już pozwolenie na budowę.

- Generalny wykonawca rozpoczął już prace, które potrwają do sierpnia 2014 roku - informuje Katarzyna Unold, dyrektor ds. rozwoju w Nacarat Polska.

Nacrat jest firmą, która ma tradycję w rewitalizacji centrów miast, która nie boi się tego, żeby działać w tkance miejskiej i nie obawia się trudnych projektów. Jest częścią francuskiej niezależnej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, założonej w 1920 roku w Lille. Firma prowadzi swoją działalność we Francji, Belgii, Czechach i Polsce. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w marcu 2011. Dalsze plany rozwoju związane są z Wrocławiem, Warszawą i Krakowem.

Całość zaprojektowała Pracownia Architektoniczna Maćków, która na jesieni wygrała konkurs na projekt kompleksu biurowego Promenad Wrocławskich i zrealizowała m.in. centrum handlowo-rekreacyjne Ferio we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą Kurkowej 14 jest RD BUD, który również wchodzi w skład Grupy Rabot Dutilleul i działa na polskim rynku od 1997.