Polskie Koleje Państwowe S.A. chcą zarobić ponad 15 mln zł na na sprzedaży ponad hektarowej działki przy dworcu Wrocław Główny od strony ulicy Suchej. Na terenie może powstać centrum handlowe, biurowiec lub hotel. 

Nieruchomość jest położona niedaleko centrum Wrocławia, zaś w pobliżu nieruchomości znajduje się dworzec Wrocław Główny, z którego rocznie korzysta około czternaście milionów pasażerów. Jak uważają przedstawiciele PKP, atutem działki jest bliskość dworca PKS, a także węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu ulic Suchej, Borowskiej i Stawowej. Stymuluje to stały dopływ klientów indywidualnych i olbrzymie zainteresowanie firm.

Nieruchomość wystawiona na sprzedaż to łącznie 1,26 hektara powierzchni. Teren jest objęty miejscowym planem, który przewiduje powstanie nowoczesnej przestrzeni o charakterze centrotwórczym, która łączy funkcje handlowo-usługową, biurową i hotelową. Dla nieruchomości opracowano koncepcję zagospodarowania, w ramach której wzdłuż ulicy Suchej miałyby powstać budynki o funkcji handlowo-usługowej, a w narożniku przy zbiegu ulic Suchej i Borowskiej hotel.Cena wywoławcza za tą nieruchomość to 15,25 miliona złotych. Przetarg na jej sprzedaż odbędzie się 20 września.