Stary budynek Cuprum, przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu zniknie. Jego rozbiórka potrwa od kwietnia do lipca tego roku. Jest już inwestor, który w tym miejscu wybuduje przyjazny środowisku kompleks biurowy Cuprum Square o łącznej powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych.

Rozpoczęcie budowy zależy od terminu uzyskania pozwoleń budowlanych, ale już teraz wiadomo, że rozbiórka starego budynku powinna zakończyć się w czerwcu. Stary obiekt zostanie zastąpiony dwoma nowymi, które będą przeznaczone pod utworzenie biur i siedzib firm.

Kompleks Cuprum Square zostanie oddany do użytku zapewne pod koniec 2017 roku lub z początkiem 2018 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Medusa Group a inwestorem jest spółka Cuprum Development. Pierwszy z budynków - czyli obiekt A - zajmie ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych i będzie miał 7 pięter. Obiekt B będzie wysoki na osiem kondygnacji, które stworzą 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Ważnym elementem części biurowej z pewnością będzie sala konferencyjna oraz podziemny parking.

Lokalizacja budynku Cuprum jest atrakcyjna. Znajduje się on zaledwie 300 metrów od Rynku i przez ostatnie lata bardzo szpecił centrum miasta. Do 2012 roku swoją siedzibę miała tam firma telekomunikacyjna Dialog. Jednak w chwili, w której Dialog został sprzedany przez KGHM Netii, podjęto również decyzję o wyburzeniu starego obiektu. Przez cały ten czas Netia przenosiła serwerownię telefoniczną w inne miejsce, a budynek Cuprum odstraszał potencjalnych inwestorów swoim stanem, który próbowały ukrywać wielkoformatowe reklamy.