Holland Tank Service, holenderska firma transportowa, prowadzi nową inwestycję związaną z budową hali magazynowej o pow. 1530 mkw. w Pomarzanowicach k/Poznania.  Amwin zajmuje się kompleksowym wykonaniem obiektu.

Holland Tank Service to firma transportowa, której początki działalności sięgają 1899 roku, kiedy to została założona spółka-matka o nazwie Dekker z siedzibą w Holandii. Przedsiębiorstwo zajmuje się magazynowaniem olejów roślinnych oraz tłuszczy. Ze względu na fakty, że klienci firmy Dekker rozszerzyli swoją działalność poza granicę Holandii, poszukiwali wsparcia logistycznego oraz możliwości magazynowania ich produktów.

W związku z powyższym przedsiębiorstwo Dekker tworzy bazę magazynową w Polsce. Nowe przedsięwzięcie nosi nazwę Hollland Tank Service i jest zlokalizowanie  w Pomarzanowicach  K/Poznania. Inwestycja zostanie kompleksowo zrealizowana przez firmę Amwin. Nowy obiekt o powierzchni 1530 mkw. zlokalizowany będzie  na terenie istniejącego zakładu firmy. Hala zostanie zrealizowana w oparciu o rozwiązania z projektu budowlanego dostarczonego przez inwestora, na podstawie którego biuro projektowe firmy Amwin przygotuje projekt wykonawczy z uwzględnieniem standardu Qamwin. Obiekt będzie służył do przechowywania lecytyny słonecznikowej. Na obiekcie zostaną wykorzystane rozwiązania technologiczne, które zapewnią właściwe przechowywanie i logistykę przechowywanych materiałów.

Inwestycja powinna być gotowa di października 2014 roku.