Na warszawskim Żoliborzu, znanym głównie jako dzielnica mieszkalna, powstaje nowy budynek biurowy - Garden Plaza. Inwestycje będzie gotowa w przyszłym roku. 

Garden Plaza to pierwszy projekt na Żoliborzu z rozwiązaniami proekologicznymi. Budynek o powierzchni najmu 8 520 mkw. był projektowany z myślą o certyfikacie BREEAM, potwierdzającym najwyższą jakość środowiska wewnętrznego, efektywność energetyczną i odpowiednie zarządzanie eksploatacją budynku.

- Cieszymy się, że będziemy komercjalizować pierwszy zielony projekt biurowy na Żoliborzu. Przewidujemy, że wkrótce popyt na tego rodzaju powierzchnię biurową na Żoliborzu jeszcze wzrośnie. Żoliborz to atrakcyjna dzielnica mieszkaniowa, ale też doskonała lokalizacja dla firm, które cenią sobie kameralność i zielone otoczenie z licznymi skwerami i parkami. Atutem lokalizacji jest bardzo dobra komunikacja, w szczególności bliskość autostrady A2 oraz dostępność metra – mówi Dariusz Karwański, starszy negocjator w Dziale Powierzchni Biurowej Savills.

Biurowiec Garden Plaza przy ulicy Elbląskiej 15/17 w Warszawie będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego z miejscami parkingowymi dla ponad 130 pojazdów. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów. W budynku nie zabraknie sklepów, placówki banku, restauracji, przedszkola, ani klubu fitness. Firma Savills został agentem współwyłącznym przy komercjalizacji powstającego na Żoliborzu projektu biurowego Garden Plaza, którego generalnym wykonawcą jest FB Marek Antczak.

Pierwsi najemcy wprowadzą się w II kwartale 2014 roku.