Yareal Polska zakupił budynek biurowy położony na Woli przy ul. Kasprzaka 2/8. Nabycie nieruchomości wpisuje się w realizację strategii firmy zakładającej poszerzanie portfolio o kolejne projekty położone w dynamicznie rozwijających się częściach stolicy. Obecnie trwa proces wynajmu obiektu.

Czterokondygnacyjny budynek biurowy, do tej pory znany jako siedziba „Kredyt Bank”, zlokalizowany jest na Woli, w pobliżu Ronda Daszyńskiego i nowej stacji Metra. Okolica ta charakteryzuje się znaczną liczbą prowadzonych budów. Rewitalizowane tereny poprzemysłowe stają się zagłębiem nowych inwestycji biurowych i mieszkaniowych. W okolicy planowane są również obiekty handlowe.

- Ta część Woli staje się nie tylko nowym, dynamicznie rozwijającym się obszarem biznesowym stolicy, ale również atrakcyjnym miejscem z punktu widzenia mieszkańca Warszawy, który docenia bliskość centrum i miejsc, w których można spędzić czas wolny. Jednym z kluczowych czynników wpływającym na naszą decyzję o zakupie nieruchomości jest położenie budynku w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Rondo Daszyńskiego – komentuje Eric Dapoigny, Prezes Yareal.

Firma Yareal postanowiła wynająć biurowiec zakupiony od Deka Immobilien GmbH (real estate fund Deka-S-PropertyFund No. 1). Na nowych najemców czeka 10 600 mkw. powierzchni biurowej podzielonej na pokoje oraz w układzie typu open space. Na zewnętrznym parkingu znajduje się 85 miejsc postojowych. Agentami odpowiedzialnymi za wynajem obiektu są m.in. Colliers International, Woodlark oraz Brochocki.