31 maja podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance w Warszawie. Otwarcie już za rok.

Nowy obiekt powstaje na terenie Lotniska Chopina, naprzeciwko nowej części Terminala A. Pierwszych gości przyjmie w połowie przyszłego roku.
W założeniu inwestorów, Renaissance ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie podróżnych na miejsca noclegowe wysokiej klasy w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Będzie to pierwszy hotel marki Renaissance w Polsce.

Budynek będzie miał 11 kondygnacji, w tym trzypoziomowy parking. W hotelu zaprojektowanym przez pracownię JEMS Architekci znajdzie się 225 pokoi, w których będzie mogło zatrzymać się ponad 400 gości. Hotel będzie miał pięć sal konferencyjnych, salę balową, mały basen, ekskluzywne SPA, centrum fitness oraz restaurację i bar.

Inwestorem i właścicielem obiektu są Porty Lotnicze, ktore zarządzają Lotniskiem Chopina. Jak podkreśla dyrektor przedsiębiorstwa, Michał Marzec, budowa pięciogwiazdkowego hotelu na terenie warszawskiego portu jest kolejnym etapem poszerzania oferty kierowanej do biznesu.

- Wszystkie największe lotniska na świecie rozwijają sektor usług pozalotniczych i oferują swoim klientom coraz lepsze możliwości prowadzenia biznesu w komfortowych warunkach, bez konieczności dojeżdżania do centrum miasta. My podążamy z tym trendem z pełnym przekonaniem, że jest to droga do sukcesu – powiedział Michał Marzec podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.

Franczyzobiorcą oraz zarządzającym jest Port-Hotel Spółka z o.o., która podpisała z Global Hospitality Licensing międzynarodową umowę franczyzy Renaissance Hotel oraz umowę licencyjną na systemy elektroniczne.

- Minął rok od chwili, gdy świętowaliśmy podpisanie umowy franczyzy. W październiku 2011 roku byliśmy świadkami podpisywania umowy z wykonawcą na budowę hotelu. A dzisiaj widzimy już pierwsze efekty starań o to, aby powstał nowoczesny obiekt służący nam wszystkim. Cieszę się, że uczestniczymy w tym procesie – powiedział Mirosław Moczarski, prezes spółki Port-Hotel.

Wykonawcą prac budowlanych jest koncern Alpine należący do Grupy FCC, który buduje na całym świecie drogi, autostrady, elektrownie, stadiony, obiekty kolejowe, mosty, a także obiekty mieszkaniowe i przemysłowe.

- Jestem dumny, że to właśnie pracownicy ALPINE mają swój udział w budowie pierwszego hotelu Renaissance w tej części Europy. Wierzę, ze projekt nad którym wspólnie pracujemy przyczyni się do dalszego rozwoju Warszawy - zapewnił Janusch Ewert, dyrektor techniczny ALPINE Construction Polska.

Budowa hotelu trwa od listopada 2011 roku. Zakończenie prac przewidziane jest na czerwiec 2013 roku.