Waryński, Polnord i Dantex będą pracować razem nad osiedlem mieszkaniowo-biurowym na warszawskiej Woli. Przy ul. Jana Kazimierza powstanie około 100 tys. mkw. powierzchni użytkowej z czego 20-30 proc, przeznaczone będzie na biura.

Inwestycja będzie realizowana poprzez dwa równoległe projekty w formie joint venture, każdy z innym partnerem branżowym.

- Taka formuła ma na celu optymalizację zysków oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa – poinformowano w komunikacie.

- O wyborze partnerów zadecydowało przede wszystkim ich bogate doświadczenie na rynku warszawskim oraz analiza kluczowych warunków proponowanej współpracy. Liczymy na to, że partnerzy, których wybraliśmy, wesprą nas w efektywnym wykorzystaniu należącego do nas terenu oraz w kreowaniu przyjaznego miejsca dla przyszłych mieszkańców inwestycji - mówi Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

- Projekt, w którym będziemy uczestniczyć w pełni pokrywa się z nowo obraną strategią Polnordu, która koncentruje działania naszej spółki w segmencie budownictwa mieszkaniowego i biurowego oraz zakłada zwiększenie sprzedaży mieszkań do poziomu 1500-2000 lokali w skali całego roku w perspektywie najbliższych 2 lat. Dziękujemy za okazane nam przez Grupę Waryński zaufanie jako profesjonalnemu deweloperowi i wierzymy, że stworzymy wspólnie jeden z bardziej atrakcyjnych projektów mieszkaniowych w Stolicy – powiedział Piotr Wesołowski, prezes Polnord S.A.

- Firma Dantex związana jest z warszawską Wolą od roku 1994. Zgodnie z naszą strategią zmieniamy oblicze Woli, już od 18 lat intensywnie inwestując w tej części Warszawy. W efekcie tych działań przeobrażamy tereny przemysłowe w centra biurowe i osiedla mieszkaniowe, przyczyniając się wraz z innymi inwestorami do przesunięcia centrum biznesowego miasta w kierunku Woli. Rejon ulicy Jana Kazimierza, staje się nowoczesną enklawą mieszkaniową z dodatkowymi funkcjami biurowymi i usługowymi, gdzie dzięki doskonałej komunikacji i bliskiej odległości od centrum miasta nie tylko wygodnie się mieszka, ale również chętnie pracuje. - mówi Marek Roefler, prezes zarządu Dantex.

Inwestycja na Odolanach jest pierwszym projektem mieszkaniowo-biurowym Grupy Waryński, ale aktywność na rynku nieruchomości w sektorze deweloperskim stanowią jej cele strategiczne na najbliższe lata.

W pierwszej połowie 2015 roku Grupa Waryński planuje zakończyć samodzielną realizację innej inwestycji – biurowca przy skrzyżowaniu ulic Ordona i Jana Kazimierza w Warszawie. Budynek będzie miał około 9 tys. mkw. powierzchni. O tej inwestycji pisaliśmy już w marcu.