Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG zakończyła roboty budowlane w budynku biurowym Le Palais w Warszawie. Nowy budynek cieszy się zainteresowaniem najemców, a Warimpex już podpisał umowę przedwstępna sprzedaży kamienicy.

Jednak droga do realizacji inwestycji, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ul.Próżnej i Placu Grzybowskiego w dzielnicy Central Business District (CBD) w Warszawie, nie była prosta. Przygotowania rozpoczęły się już 10 lat temu, ale uregulowanie kwestii własności oraz starania o pozwolenie na budowę zajęły ponad 8 lat. W tym czasie zmieniła się koncepcja zagospodarowania budynku z hotelu butikowego na biurowiec.

Obecnie oferta obejmująca ok. 5.300 mkw. najlepszej jakości powierzchni biurowej klasy A wraz z powierzchnią handlowo-usługową na parterze, przyciągnęła cieszących się renomą najemców. Agencja obrotu nieruchomościami Jones Lang LaSalle wynajęła już ponad 75 proc. powierzchni biurowej. Do wynajęcia pozostało zaledwie ok. 450 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a także część powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz restauracje/bary na parterze i na kondygnacji podziemnej.

- Obejmujący renowację projekt stanowił wyzwanie. Zawdzięcza swój unikatowy charakter bogatej historii kamienic czynszowych przy ul. Próżnej i w jej sąsiedztwie. Mimo licznych wymogów wynikających z ochrony zabytków, faktyczny czas budowy trwał 1,5 roku - powiedział Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu.

Projekt obejmował rekonstrukcję i remont historycznych budynków wraz z rozbudową i powiększeniem kompleksu o nowo wybudowany obiekt. Spółka Warimpex ściśle współpracowała z konserwatorem zabytków oraz władzami miejskimi w celu realizacji, tej ważnej z punktu widzenia kultury, inwestycji. Deweloper planuje również przekazać 2,5 mln złotych na remont ul. Próżnej i renowację fasady kamienicy nr 12.

Warimpex zamierza sprzedać budynek biurowy Le Palais międzynarodowemu inwestorowi instytucjonalnemu. Podpisano już umowę przedwstępną kupna-sprzedaży. Transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie 2013 roku.