W piątek, 18 października, IVG Institutional Funds GmbH, działając z ramienia IVG Warsaw Fund, zamknęło transakcję kupna budynku biurowego Le Palais od spółki zależnej Warimpex Finanz - und Beteiligungs Aktiengesellschaft. Wartość transakcji wyniosła ok. 31 mln euro.

Le Palais zlokalizowane jest w centrum Warszawy, na skrzyżowaniu ul. Próżnej i Placu Grzybowskiego. Obiekt oferuje ok. 6 665 mkw. powierzchni biurowej klasy A, a także ekskluzywną część handlową zaaranżowaną na parterze. Najemcami Le Palais są firmy takie jak Ipopema, Stewart Title, Schoenherr i Austriackie Forum Kultury. Swoje siedziby w obiekcie mają również IVG oraz Warimpex.

Projekt objął szczegółową rekonstrukcję i renowację historycznej, XIX – wiecznej kamienicy oraz jej adaptację na potrzeby biurowe. Warimpex ściśle współpracował z konserwatorem zabytków i władzami miejskimi w trakcie rewitalizacji tej unikalnej nieruchomości.

- Najwyższa jakość, lokalizacja i prestiż obiektu sprawiają, że jest on naturalnym dopełnieniem rozwijającego się portfela nieruchomości IVG, spełniającym strategiczne cele funduszu - komentuje Maciej Zajdel, dyrektor zarządzający IVG Poland.

Le Palais jest piątym – po Ujazdowskich 10, N21, Pałacu Młodziejowskim i Norway House - projektem kupionym przez IVG Warsaw Fund. Jest to także dziewiąta transakcja IVG w Warszawie przeprowadzona w ciągu ostatnich 3 lat. IVG Funds w ciągu ostatnich 18 miesięcy zainwestowało w Europie łącznie ponad 1,9 mld euro, głównie w Niemczech i Warszawie, uwzględniając niedawne duże transakcje klubowe (np. Prime Portfolio i Gallileo, każda o wartości ok. 300 mln euro).

W transakcji kupna IVG reprezentowały firmy Jones Lang LaSalle i Dentons. Warimpex reprezentowała kancelaria prawna GALT.