Pracownia SUD Architekci będzie odpowiedzialna za budowę gigantycznej wieży biurowo-hotelowej w samym centrum stolicy. Poszukiwania partnera do projektu rozpoczną się za kilka miesięcy - PKP przedstawiło kolejne szczegóły dotyczące inwestycji Centralna Park.

W ramach projektu Centralna Park, który powstanie na rogu al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła II, znajdzie się 2 ha gruntów w samym centrum Warszawy. Inwestycja powstanie przy al. Jerozolimskich i będzie częściowo znajdować się nad torami.

Dominującym elementem kompleksu będzie 200-metrowa wieża, którą zaprojektuje pracownia SUD Architekci. Na terenie kompleksu będzie dominowała funkcja biurowa z powierzchniami hotelowymi oraz funkcjami handlowymi na partnerze. W sumie powierzchnia komercyjna wyniesie 100 tys. mkw.

Kilkaset metrów w stronę Ronda Daszyńskiego PKP realizuje projekt Warszawa Główna wraz z firmą Immofinanz, co rodzi pytanie, czy projekty nie będą dla siebie konkurencyjne.

- Projekt Warszawa Główna ma inny charakter, a inwestycje kierowane są do różnych segmentów, dlatego nie będą wobec siebie konkurencyjne. Dodatkowo Warszawa Główna zostanie ukonczona, zanim ruszy budowa Centralna Park - odpowiada Maciej K. Król, prezes Xcity Investment.

Planowane rozpoczęcie inwestycji to 2018 rok, ale jej budowa jest skorelowana z remontem trasy średnicowej. Wartość projektu to 350 mln euro.