Yareal Polska, deweloper obiektu biurowego klasy A Oxygen Park, pozyskał finansowanie na realizację projektu. Wsparcia udzieli bank BNP Paribas.

Oxygen Park o łącznej powierzchni najmu ok. 18 300 mkw., zlokalizowany jest w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Biurowiec posiadać będzie ekologiczny certyfikat BREEAM. Planowany termin ukończenia pierwszego etapu inwestycji to I kw. 2013 roku, zaś drugiego to IV kw. 2013 roku. Agentem komercjalizującym jest międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Yareal Polska realizuje budowę Oxygen Park w oparciu o kapitał własny oraz finansowanie uzyskane dzięki podpisaniu umowy kredytowej z Bankiem BNP Paribas.

- Realizujemy nasze projekty w oparciu o długoterminową strategię działania na rynku, z zachowaniem najwyższych standardów – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

- Postrzegamy Oxygen Park jako ciekawy projekt, który powinien znaleźć uznanie na rynku. Poziom komercjalizacji umożliwiający uruchomienie kredytu został osiągnięty bardzo szybko od momentu podpisaniu umowy kredytowej, co dodatkowo utwierdza nas w przekonaniu o atrakcyjności projektu – mówi Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w BNP Paribas Banku Polska.

- Inwestycja, biorąc pod uwagę samą nieruchomość, czyli rodzaj budynku, jego lokalizację oraz zastosowane rozwiązania techniczne, a także skalę projektu oraz ustaloną strukturę finansowania, jest w pełni zgodna z polityką finansowania nieruchomości BNP Paribas Banku. Chcemy finansować obiekty położone w atrakcyjnych miejscach, z dużym potencjałem rynkowym, o umiarkowanej wielkości – dodaje Kowalski.

Autorem projektu architektonicznego biurowca jest pracownia JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma RD bud.