Biurowiec Garden Plaza położony w pobliżu skrzyżowania ulic Elbląskiej i Szamockiej w Warszawie został nabyty pod koniec października przez Grupę Lux Med. Obiekt zostanie przekształcony na kolejny prywatny szpital spółki w stolicy. Gruntowną przebudowę obiektu i dostosowanie do nowego przeznaczenia powierzono FB Antczak.

Obiekt nabyty przez Grupę Lux Med składa się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi blisko 9 tys. mkw. Pierwotnie w Garden Plaza miały znaleźć się biura klasy A z częścią handlowo-usługową. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu i rozpoczęto poszukiwania nabywcy, rozważającego zakup całego obiektu z możliwością kompleksowego dostosowania do jego potrzeb.

Na zakup zdecydowała się Grupa Lux Med, która postanowiła stworzyć w biurowcu kolejny prywatny szpital w Warszawie. Obiekt wymaga jednak przebudowy i dostosowania do nowego przeznaczenia. FB Antczak zostało generalnym wykonawcą prac, które zgodnie z planem zakończą się w 2017 roku. Wartość zamówienia to blisko 30 mln złotych.