Strabag wybuduje Manhattan Place - wielorodzinny budynek mieszkalno-usługowy w centrum warszawskiego Mokotowa. Umowę na realizację inwestycji Generalny Wykonawca podpisał ze spółką Grupy Kapitałowej 5th Avenue Holding S.A. Wartość kontraktu to blisko 34 mln PLN netto. Budowa ruszy w drugiej połowie listopada 2014 roku i zostanie zakończona po 18 miesiącach.

Na Mokotowie, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Wilanowska wyrośnie 9 kondygnacyjny budynek mieszkalny z częścią biurowo – handlowo – usługową o powierzchni całkowitej 22 tys. mkw. i kubaturze 47 tys. m sześć. Budynek wyróżnia nowoczesna, dynamiczna architektura i znakomita lokalizacja. Parter budynku przeznaczony będzie na działalność usługową. Na pierwszym piętrze powstaną biura, a na kondygnacjach od 3 do 9 funkcjonalnie rozplanowane mieszkania o powierzchni od 25 do 100 mkw. z dużymi tarasami. W podziemiach wybudowany zostanie trzypoziomowy garaż.

- Cieszymy się z nawiązania kolejnej prestiżowej współpracy tym razem z holdigiem 5th Avenue, który powierzył nam realizację swojego najnowszego kontraktu. Mahattan Place to ciekawy projekt, który już wkrótce stanie się rozpoznawalnym punktem na mapie Warszawy. Dla STRABAG budownictwo kubaturowe jest jednym z głównych filarów działalności. W 1987 roku powstał nasz pierwszy projekt w Polsce – Lim Center z Hotelem Marriott w Warszawie. Od tego czasu realizujemy inwestycje o różnej skali wielkości i zaawansowania technologicznego, od centrów handlowych po obiekty przemysłowe, użyteczności publicznej i budynki biurowe. W zakresie budownictwa mieszkaniowego budujemy zarówno kameralne osiedla, jak i duże kompleksy mieszkalno-usługowe - mówi Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG Sp. z o. o

W ramach nowego kontraktu STRABAG Sp. z o.o. zrealizuje inwestycję Manhattan Place w systemie „pod klucz”. Kontrakt obejmuje zarówno przygotowanie projektu wykonawczego, jak i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, wykonanie sąsiadujących z inwestycją dróg publicznych łącznie z chodnikami i oświetleniem ulicznym oraz infrastrukturą towarzyszącą.