UBM Development AG wybuduje Holiday Inn® na ul. Twardej w Warszawie. InterContinental Hotels Group (IHG) będzie operatorem 254-pokojowego hotelu Holiday Inn® Warsaw City Centre w oparciu o umowę dotyczącą zarządzania pomiędzy IHG a UBM.

Holiday Inn Warsaw – City Centre będzie pierwszym w Polsce hotelem Holiday Inn® z Open Lobby i dołączy do sześciu innych hoteli IHG w Polsce. Jest to też piąty hotel stanowiący efekt współpracy UBM z IHG.

Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2016 r. i mają potrwać około 22 miesięcy. Obecnie trwają działania administracyjne w celu zmiany pierwotnego pozwolenia na budowę obiektu biurowego. Budynek będzie wyróżniać się architekturą — z wyglądu przypomina nowojorski Flatiron. Hotel będzie oferować salę konferencyjną, restaurację, bar i klub fitness na XVI piętrze z panoramą miasta. Budynek zaprojektowała na cele biurowe pracownia Dan-Projekt, która zajmie się także uzyskaniem pozwolenia na budowę hotelu.

Projektowaniem hotelu i kierowaniem inwestycją zajmą się specjaliści z UBM Polska. Samą budowę, która będzie kosztować około 25 milionów euro, zorganizuje bezpośrednio zespół ds. zarządzania projektami UBM Polska.

- Ten hotel będzie znakomitym dodatkiem do oferty Holiday Inn. Cieszymy się, że warszawski Holiday Inn jako pierwszy zaprezentuje w Polsce Open Lobby, którym wyróżnia się nasza marka. Kontynuujemy strategiczną ekspansję w Europie i jesteśmy dumni z rozwoju naszych prestiżowych marek w Warszawie, która jest kluczowym miastem w Polsce - mówi Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju IHG w Polsce.

- Podstawą sukcesów UBM w budowie hoteli są doskonałe lokalizacje, doskonałe hotele i doskonali operatorzy. Ze względu na sukcesy we współpracy z IHG nad hotelami InterContinental Warsaw i Holiday Inn® Frankfurt Alte - Oper, a także hotelami Express by Holiday Inn w Monachium i Berlinie cieszymy się, że IHG jest ponownie naszym partnerem w Warszawie. Będzie to nasz pierwszy Holiday Inn w polskiej stolicy i jesteśmy przekonani, że znakomite położenie tego hotelu oraz markowe Open Lobby uplasują go w czołówce popularności wśród gości biznesowych i turystów - dodaje dyrektor operacyjny UBM Martin Löcker.

Ożywienie na rynku nieruchomości w Polsce oraz pozytywne trendy w dziedzinie turystyki wypoczynkowej i biznesowej w Warszawie zachęcają wielu nowych inwestorów.

- Choć nie ma jeszcze ostatecznego pozwolenia na budowę, UBM może sprzedać Holiday Inn Warsaw – City Centre w niedalekiej przyszłości jednemu z funduszy na podstawie umowy o transakcji terminowej - uważa Rudolf Grossmayer, dyrektor zarządzający UBM Twarda Sp. z o.o., wyjaśniając strategię biznesową.

Podobnie jak w przypadku InterContinental Warsaw UBM działa jako deweloper i podejmuje wszystkie czynności związane z nabyciem działki, zarządzaniem pracami projektowymi i budowlanymi, a także zawarciem długoterminowego kontraktu z operatorem. Ukończony, funkcjonujący hotel zostaje następnie sprzedany i wzięty w leasing. UBM ponosi ryzyko operacyjne, dlatego wewnętrzny zespół ds. zarządzania aktywami UBM towarzyszy IHG w sprawach operacyjnych. W Europie działają obecnie 282 hotele Holiday Inn i planuje się otwarcie kolejnych 37*.