Warte 100 mln euro centrum powstanie w Warszawie przy ul. Poleczki.

10 września przy ul. Poleczki 19 na warszawskim Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. W wydarzeniu wzięli udział wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, przedstawiciele władz miasta i władz dzielnicy Ursynów oraz wszyscy bezpośrednio i pośrednio zaangażowani w projekt CEZAMAT

– Uruchomienie tak innowacyjnego ośrodka badawczo-rozwojowego to szansa dla naszych przedsiębiorców na nowe projekty, które wzmocnią konkurencyjność polskiej gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Szef resortu gospodarki wyjaśnił, że Centrum zaplanowano jako nowoczesny zespół laboratoriów, w którym kadra światowej klasy polskich i zagranicznych specjalistów będzie mogła realizować projekty począwszy od etapu pomysłu aż do prototypu.

– To historyczna szansa zarówno dla polskiej nauki, jak i gospodarki – powiedział. – Ma to szczególne znaczenie dla mniejszych i średnich firm, które będą mogły te technologie wdrażać i sprzedawać na całym świecie – dodał.