Konsorcjum Hochtief Polska i Hochtief Solutions AG zakończyło prace związane z przebudową i modernizacją Terminala 1 oraz jego zintegrowanie z terminalem T2 na Lotnisku Chopina w Warszawie.

W ramach inwestycji powstał obiekt o powierzchni ok. 60 000 mkw. (obecnie nazywany Terminalem A). Budowę poprzedziła kompleksowa rozbiórka terminala T1. W ramach realizacji projektu konsorcjum wybudowało również 60 metrowy tunel łączący terminal ze stacją kolejową SKM oraz dostarczyło system obsługi bagażu (BHS). Przebudowany terminal utworzył zintegrowaną całość w zakresie architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym. W zmodernizowanym terminalu znajduje się 48 stanowisk check-in, biura i kasy linii lotniczych, stanowiska biur podróży, wypożyczalni samochodów oraz dziewięć dodatkowych punktów kontroli bezpieczeństwa. W nowym terminalu przewidziano też dwa salony Executive Lounge, pomieszczenia modlitwy i medytacji dla różnych religii, ambulatorium oraz lokale usługowe, restauracje, kawiarnie oraz bank. Pasażerowie będą mogli zrobić zakupy w 15 nowych sklepach o łącznej powierzchni prawie 3 000 mkw. Powstały w ramach inwestycji taras widokowy jest dostępny również dla osób niepełnosprawnych. Na dachu terminala zamontowano ogniwa fotowoltaiczne o łącznej powierzchni 7 000 mkw. Zmodernizowany Terminal 1 na Lotnisku Chopina zostanie oddany do dyspozycji podróżnych 21 maja.

Obiekt powstał w miejscu terminala pasażerskiego, wybudowanego przez Hochtief w latach 1990 – 1992. To było pierwsze zlecenie realizowane przez Hochtief w Polsce. Latem 2011 roku spółki Hochtief dokończyły rozbudowę Lotniska Chopina w Warszawie, która obejmowała budowę pirsu centralnego i dokończenie budowy pirsu południowego terminala.