Przez ponad pół roku spółka GD&K Investment szukała wykonawcę generalnego prac biurowca na warszawskim Powiślu. Ostatecznie firma Unibep zdobyła kontrakt na budowę biurowca Carpathia. Umowa została podpisana 20 czerwca. 

Umowa obejmuje budowę w systemie generalnego wykonawstwa budynku biurowego klasy „A” z częścią usługową pod nazwą „Carpathia” przy ul. Cichej 8 w Warszawie. Inwestorem jest spółka GD&K Investment  z siedzibą w Krakowie. W ramach kontraktu powstanie powierzchnia biurowa klasy „A” z częścią usługową oraz parkingiem podziemnym. Powierzchnia całkowita budynku to około 7 037 mkw., powierzchnia użytkowa około 6 057 mkw. Kubatura budynku to około 24 211 mszesc. Biurowiec dysponować będzie 2 kondygnacyjnym parkingiem podziemnym na 61 miejsc parkingowych.

Biurowiec powstanie w ciągu 14 miesięcy do wejścia na plac budowy. Wejście na plac budowy nastąpi w ciągu 10 dni od podpisania umowy. Unibep otrzyma wynagrodzenie w wysokości 28 mln 183 tys. zł.

Poszukiwania wykonawcy generalnego trwały od jesieni ubiegłego roku. Początkowo planowano ukończenie prac na początku 2014 roku.