Wielofunkcyjny kompleks Plac Unii w Warszawie otrzymał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Otwarcie jego części handlowej - Plac Unii City Shopping - nastąpi 12 października. W tym miesiącu wprowadzą się również pierwsi najemcy części biurowej.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawa wydał decyzję o wydaniu pozwolenia na użytkowanie dla kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii. Decyzję potwierdzająca wykonanie obiektu zgodnie z projektem budowlanym, poprzedziło wydanie pozytywnych opinii przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Państwową Straż Pożarną.

– Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie to kluczowy moment poprzedzający wielkie otwarcie. Plac Unii jest w 100 proc. przygotowany na przyjęcie najemców oraz klientów. Dla nas jako inwestora nie oznacza to jednak końca pracy. Przed nami kolejny etap – zarządzanie i dbanie o utrzymanie najwyższej jakości Plac Unii już po otwarciu – mówi Kamila Zębik, partner w firmie Liebrecht & wooD.

Plac Unii to nowoczesny kompleks składający się z trzech budynków połączonych szklanym dachem, zlokalizowany przy pl. Unii Lubelskiej w Warszawie. Łącznie oferuje 56 800 mkw. powierzchni najmu, w tym 41 300 mkw. powierzchni biurowej o standardzie A + i 15 500 mkw. powierzchni handlowej.

W części handlowej, Plac Unii City Shopping, znajduje się kilkadziesiąt sklepów, punktów usługowych, restauracji, kawiarni oraz delikatesy Supersam. Do części biurowej wkrótce wprowadzą się spółki z Grupy ING, Dalkia Polska S.A., HRS, Zerochaos oraz WeCare.