W Warszawie powstanie 80-metrowy biurowiec przy ul. Grzybowskiej. Grzybowska Corporate Center będzie starać się o certyfikat BREAM.

Grzybowska Corporate Center to projekt budynku biurowego klasy A o formie 83-metrowej wieży i 23 kondygnacjach zlokalizowany na ulicy Grzybowskiej 78, jednej z najbardziej dynamicznych ulic w Warszawie. Budynek oferuje 20 109 mkw. powierzchni biurowej i wydajne powierzchnie pięter od 836  mkw. do 1257 mkw. Budynek zaprojektowany przez Epstein wspólnie z biurem architektonicznym Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago, będzie spełniał wszystkie wymagania certyfikatu BREAM.

GGH przystąpi do realizacji projektu pod koniec roku, tuż po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Ukończenie prac budowlanych powinno zająć około 22 miesięcy od momentu rozpoczęcia budowy w połowie 2013 roku. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku trzy miesiące po jego ukończeniu.

- Grzybowska Corporate Center będzie pierwszym projektem realizowanym przez Golub GetHouse Property Fund FIZ, fundusz nieruchomościowy zarządzany przez Golub GetHouse. Przywiązujemy uwagę do szczegółów projektu, w tym bogatych wnętrz, eleganckich powierzchni wspólnych oraz szeregu udogodnień szczególnie cenionych przez  najemców. Oczekujemy, że nasze starania przełożą się  na wielki sukces tego przedsięwzięcia - mówi Czarek Jarząbek, współwłaściciel i prezes zarządu GGH.

Zespół Golub GetHouse posiada bogate doświadczenie poparte zrealizowanymi w Warszawie projektami, w tym: Warsaw Financial Center na ulicy Emilii Plater oraz International Business Center przy Rondzie Jazdy Polskiej. Projekt architektoniczny budynku Grzybowska Corporate Center będzie istotnym uzupełnieniem panoramy Warszawy. Najemcom i ich klientom spodoba się wyjątkowa architektura, łącząca wysokiej jakości, ponadczasowe materiały wykończeniowe, efektywny i funkcjonalny podział powierzchni biurowych,  szereg udogodnień dla najemców, oraz doskonała lokalizacja w centrum biznesowym Warszawy.

Savills został wybrany przez firmę deweloperską Golub GetHouse (GGH) jako wyłączny agent przy komercjalizacji budynku Grzybowska Corporate Center w Warszawie.