Budynek biurowy Mokotów Plaza na warszawskim Mokotowie, należący do hiszpańskiego inwestora Azora Europa, otrzymał certyfikat BREEAM In-Use, potwierdzający zastosowanie przyjaznych środowisku i energooszczędnych rozwiązań. Budynek uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą (Very Good) w kategorii Asset Rating (budynek) oraz oceną doskonałą (Excellent) w kategorii Building Management (jakość zarządzania).

Zespół zarządzania nieruchomościami Savills zarządza budynkiem Mokotów Plaza od 5 lat. Savills jest także agentem wyłącznym budynku odpowiedzialnym za wynajem.  

- Cieszymy się, że nasz budynek Mokotów Plaza otrzymał tak wysokie oceny w obu kategoriach, i mamy nadzieję, że to świadectwo będzie dodatkową zachętą dla potencjalnych najemców. W procesie certyfikacji, zespół zarządzający budynkiem po raz kolejny udowodnił swoje pełne zaangażowanie. Dzięki Savills byliśmy w stanie opracować indywidualny program gospodarowania odpadami i wprowadziliśmy wiele usprawnień - mówi Anna Szelc z Azora Europe w Polsce.

- BREEAM In-Use to najczęściej stosowany system oceny jakości istniejących budynków w Europie. Dzięki tej certyfikacji możemy zapewnić najemców, że Mokotów Plaza jest dobrze wyposażony, ma niskie zużycie energii i optymalną wydajność istniejących systemów zarządzania -  mówi Milena Sikora, starszy zarządca nieruchomości w Savills, Licencjonowany Asesor BREEAM International.

Mokotów Plaza to 5-kondygnacyjny, nowoczesny budynek, oferujący 15 300 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia, zlokalizowany przy ulicy Postępu 6 w dynamicznej dzielnicy biznesowej, w pobliżu jednego z największego centrum handlowych w Warszawie - Galerii Mokotów. Elastyczny układ pięter pozwala na efektywną aranżację powierzchni, aby spełnić wszystkie wymagania najemców. Biura wyposażone są w uchylne okna, podnoszone podłogi, podwieszane sufity, regulowaną klimatyzację, czujniki dymu oraz wykładzinę.

Hiszpański inwestor Azora Europa w 2013 roku uzyskał certyfikat BREEAM In-Use dla wszystkich budynków w swoim portfolio, w tym Cristal Park i Harmony Office Center w Warszawie, Avatar i Kompleksu Green Office w Krakowie, Aquarius Business House 1 i 2 we Wrocławiu i Luwr w Pradze w Czechach.